Ja NBA neturpinās sezonu, līgas zaudējumi varētu pārsniegt vienu miljardu dolāru

Ādams Silvers, sportazinas.com
Ādams Silvers | Foto: NBA

Ja Nacionālajai basketbola asociācijai () neizdosies nospēlēt šo sezonu līdz galam, tad līgas zaudējumi pārsniegs vienu miljardu dolāru, raksta Ziemeļamerikas medija “The Washington Post” žurnālists Bens Golivers ar atsauci uz nenosauktā kluba pārstāvi.

“Iedomājieties, 35 gadu laikā NBA algu griesti, kas ir atkarīgi no līgas ienākumiem, tika samazināti vien divas reizes. Nevienā no šiem gadījumiem samazināšanas summa nepārsniedza 2,3 miljonus dolāru. Kad Ādams Silvers kļuva par NBA komisāru 2014. gada februārī, algu griesti bija 58 miljoni dolāru. Šosezon summa ir gandrīz divreiz lielāka – 109 miljoni dolāru. Līgas gada ienākumi pārsniedz astoņus miljardus, kas ir divreiz vairāk nekā pirms desmit gadiem,” par NBA finansēm stāsta apskatnieks.

“Nav iespējams precīzi novērtēt, cik spēcīgs būs ekonomiskais sitiens, ja sezona netiks atsākta. Taču viens cilvēks, kurš ieņem augstu amatu NBA kluba, uzskata, ka bez “play-off” katrs klubs zaudēs ap 40 miljoniem dolāru, kas nozīmē 1,2 miljardus lielus zaudējumus līgas mērogā,” brīdina Golivers.

Tikmēr “The Athletic” žurnālists Džons Holindžers, kurš agrāk pildīja viceprezidenta pienākumus Memfisas “Grizzlies” vienībā, uzskata, ka finansiālas sekas būs jebkurā gadījumā. Pat ja līgas komisāram izdosies atrast veidu un aizvadīt “play-off” turnīru, nākamajā sezonā algu griesti varētu samazināties par astoņiem miljoniem dolāru. Savukārt “Bleacher Report” prognozē ir vēl pesimistiskāka. Tiek uzskatīts, ka algu griesti samazināsies par 15 miljoniem dolāru. Tas nozīmē, ka kritīsies spēlētāju algas, visvairāk cietīs tie basketbolisti, kuriem šovasar jāslēdz jauni līgumi.

Šobrīd Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktas ir teju visas pasaules sporta sacensības, ieskaitot tādus prestižus turnīrus kā Nacionālā hokeja līga (NHL) un UEFA Čempionu līga. Atcelts arī, piemēram, šogad paredzētais Eiropas čempionāts futbolā un pasaules čempionāts hokejā.

Pagaidām nav skaidrības, kāds liktenis sagaida olimpiskās spēles. Parādās arvien vairāk aicinājumu atcelt vai pārcelt turnīru, savukārt ziņu aģentūras “Reuters” rīcībā esošā informācija liecina, ka Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) piesaistījusi ekspertus, lai izstrādātu dažādus pārcelšanas scenārijus.

Latvijā oficiāli šobrīd ir konstatēti 139 koronavīrusa gadījumi, no kuriem viens cilvēks ir izārstējies. Mirušo pagaidām mūsu valstī vīrusa dēļ nav. Pasaules veselības organizācija (WHO) pavēstījusi, ka Eiropa šobrīd ir vīrusa epicentrs.

Savukārt ASV konstatēti 32 356 saslimšanas gadījumi. 178 cilvēki izārstējušies, bet 414 – miruši.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par