Jāgrs: Nebiju iedomājies, ka dabūt darbu NHL būs tik grūti

Foto: nhl.com

Leģendārais čehu hokejists, Jaromirs Jāgrs vēl ir jaunas darba vietas meklējumos, prioritāte – NHL. Tomēr uzbrucējs nebija iedomājies, ka panākt vienošanos ar kādu NHL komandu būs tik grūti.

“Visnopietnākās sarunas man ir ar “Kladno” komandu. Jo šim klubam ir gudrs īpašnieks, kas zina, ko vēlās,” jokojot sacīja Jāgrs, kurš ir Čehijas otrās līgas komandas “Kladno” īpašnieks. “Nē, patiešām, man nav atrisinājums. Es visu atstāju mana aģenta ziņā. Pāris komandas izrādīja interese, bet nekāds nopietns piedāvājums nav bijis.”

45 gadus vecais uzbrucējs pagājušajā sezonā pārstāvēja Floridas “Panthers” komandu, atzīmējoties ar 46 (16+30) rezultativitātes punktiem 82 regulārās sezonas spēlēs. Tā viņam bija jau 23. sezona NHL, jūlija sākumā “Panthers” vienība paziņoja, ka līgumu ar hokejistu nepagarinās.

“Es nedomāju par aizvadīto spēļu skaitu NHL,” sacīja Jāgrs, pēc vakardien aizvadītās čehu hokejista Martina Havlata atvadu spēles. “Tā ir patiesība, kad es atgriezos NHL [2011. gadā], es patiešām vēlējos sasniegt 2000 punktu robežu. Bet tas vēl joprojām ir tālu. Nebiju iedomājies, ka šogad dabūt darbu NHL būs tik grūti.”


Čehu hokejists pašlaik ieņem otro vietu NHL rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, viņam priekšā atrodas tikai viens un vienīgais – [2857 p.]. Visvairāk aizvadījušo spēļu sarakstā, Jāgram vajag vēl nospēlēt tikai 56 spēles, lai apsteigtu pirmās vietas īpašnieku Gordiju Hovu. Karjeras 1711 NHL spēlēs čehu uzbrucējs ir sakrājis 1914 rezultativitātes punktus.

Sešas nedēļas pēc nonākšanas brīvo spēlētāju tirgū, Jāgrs vēl nezina, kur spēlēs nākamajā sezonā. Tas var būt mājas klubs “Kladno”, iespējams Kontinentālā hokeja līga, bet galvenais mērķis, protams, būtu NHL. Ja uzbrucējs paliks spēlēt Čehijā, tad viņš pārstāvēs “Kladno” komandu, kas spēlē otrajā līgā. Ja sezonas laikā parādīsies iespēja braukt uz NHL, tad Jāgrs bez nekādiem šķēršļiem to varēs darīt.

“Tā būtu priekšrocība spēlēt “Kladno” vienībā. Viena lieta, ka es būtu mājās, otra, man būtu iespēja doties uz NHL jebkurā brīdī,” portālam nhl.com sacīja čehu hokejists. “Teiksim tā, ja kādai komandai būs savainoti spēlētāji un viņiem vajadzēs palīdzību, tad es varēšu sapakot mantas, un nākamajā dienā doties pāri okeānam. Ja es spēlētu Čehijas Ekstralīgā, tad man nebūtu tāda iespēja, būtu jāgaida līdz sezonas beigām.”

Jāgrs tomēr cer noslēgt līgumu ar kādu NHL komandu.

“Pats galvenais būtu, lai komanda par mani izrādītu nopietnu interesi. Jo nopietnāka ir interese, jo lielāka iespēja komandā spēlēt nozīmīgāku lomu,” savu ieceri par karjeras turpināšanu NHL komentēja čehu hokejists. “Tad viss būtu atkarīgs no manis, kā es izmantotu doto iespēju. Pašlaik, man jābūt gatavam, kad šī iespēja atnāks. Tas ir vienīgais par ko man tagad jāuztraucas, blakus lietas ir otršķirīgas.”

Uzbrucējs vēlās nozīmīgu lomu komandas sastāvā, gatavojoties 24. sezonai NHL. Praktiski visu savu karjeru Jāgrs bijis pirmo maiņu spēlētājs, tomēr galvenais būtu panākt vienošanos ar kādu komandu, vienalga, kāda loma komandā viņam tiktu atvēlēta.

“Es ļoti labi zinu, ka neesmu tas pats spēlētājs kāds biju pirms 10 vai 15 gadiem, kad varēju uzvarēt spēles viens pats,” bilda hokejists. “Tas ir trenera ziņā, kādā pozīcijā viņš vēlēsies mani izmantot. Iespējams, tas pat būtu labāk, ja es spēlētu otrajā vai trešajā maiņā, jo būtu iespēja spēlēt pret sliktākiem spēlētājiem un sliktākiem aizsargiem. Man karjerā nav bijusi tāda veiksme, es vienmēr esmu spēlējis pret labākajiem aizsargiem. Arī spēlējot Floridā, es vienmēr laukumā cīnījos pret labākajiem, kas vienmēr ir ļoti grūti.”

Aizvadot trīs sezonas [2008-2011], čehu uzbrucējs mainīja trenēšanās paradumus, nekā laikā, kad spēlēja NHL. Jāgrs zaudēja svaru un lika pastiprinātu uzmanību uz slidošanu un ātrumu, nekā uz spēku. Pēc līguma parakstīšanas ar Filadelfijas “Flyers” komandu 2011. gada 1. jūlijā, hokejists atgriezās pie treniņu programmas, kas vairāk bija tendēta uz fizisko spēku, pielāgojoties Ziemeļamerikas spēles stilam.

Tas sagādā grūtības, nākotnei neviešot par sevi skaidrību, sacīja Jāgrs, tas ietekmē arī gatavošanos gaidāmajai sezonai.

“Tas nenozīmē, ka es mainu trenēšanās paradumus. Noteikti, pāris lietas ir pamainījušās, bet tas ir mazliet neomulīgi, jo tu nezini, kur tu beigās nonāksi,” sacīja hokejists. “Vissvarīgākais ir vēlme un dzinulis. Situācija ir mazliet nekomfortabla, kad tu nezini, kas notiks, vēl jo vairāk, kad sezona sāksies man, jo sezona Eiropā sākās vienu mēnesi ātrāk [nekā NHL].”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par