Jaka fenomenālais sniegums neglābj latviešu trio no zaudējuma Čehijā (VIDEO)

29/11/2022 22:30
Jānis Jaks

Čehija

Aizsargs Jānis Jaks šodien Čehijas ekstralīgā aizvadīja izcilu spēli, gūstot divus vārtus, kas gan nepalīdzēja viņa, Ralfa Freiberga un Kristapa Zīles pārstāvētajai Litvīnovas “Verva” izcīnīt uzvaru. “Verva” ar 2:4 atzina Pilzenes “Škoda” pārākumu. Jaks precīzs bija pirmajā un trešajā periodā. Vispirms latvietis spēles ievadā ar teicamu metienu no zilās līnijas panāca izlīdzinājumu (1:1), bet mača noslēdzošajā daļā līdzīgā veidā samazināja deficītu (2:3). Tie Jakam bija otrie un trešie vārti šosezon, un kopā 24 mačos viņš savācis 11 (3+8) punktus.

Jaka pirmais vārtu guvums

Jaka otrais vārtu guvums

Citos mačos uzvaras svinēja Roberts Bukarts, Māris Bičevskis un Uvis Balinskis. Bukarts ar rezultatīvu piespēli kaldināja Vitkovices “Ridera” panākumu 3:2 pret Oskara Cibuļska un Kristapa Sotnieka pārstāvēto Kladno “Rytiri”, Bičevskis un “Mlada Boleslav” ar 2:0 apspēlēja “Mountfield”, kamēr Libereces “Byli Tygri” ar Balinski ierindā, kurš asistēja komandas pirmajā golā, uzvarēja “Pardubice” – 3:1.

Neveiksmes tikmēr piedzīvoja Česke Budejovices “Motor” ar Mārtiņu Dzierkalu un Kristoferu Binduli sastāvā (0:3 pret “Karlovy Vary”), kā arī Tršinecas “Ocerlarzi” un Kārlis Čukste (0:1 pret Prāgas “Sparta).

Zviedrija

Pēc lieliskā sezonas sākuma Zviedrijas čempionātā (SHL) nestabili turpina spēlēt “Orebro” vienība, kuras rindās spēlē Rodrigo Ābols. Latvietim gan šoreiz neesot pieteikumā, “Orebro” ar 2:4 piekāpās “Linkoping”. Ja Ābola klubs sezonas sākumā ilgu laiku bija SHL līderpozīcijās, tad tagad vienība ir noslīdējusi līdz 7. vietai – piedzīvoti trīs zaudējumi pēc kārtas, kā arī sešas neveiksmes pēdējās septiņās spēlēs.

Šveice

Latvijas vārtsargs Ivars Punnenovs otrdien Ambri atvairīja 20 metienus Šveices hokeja virslīgas (NL) spēlē, viņa un uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētajai “Lausanne” komandai svinot uzvaru, bet Oskars Lapinskis ar rezultatīvu piespēli sekmēja Langnavas “Tigers” uzvaru savā laukumā. Lozannas hokejisti izbraukumā ar 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) pieveica “Ambri-Piotta” pārākumu.

Punnenovs laukumu atstāja 30.minūtē, kad viņu nomainīja Tobiass Štefanss, tiekot galā ar visiem 13 mājinieku metieniem. Latvijas vārtsargs šajā sezonā 21 mačā savos vārtos vidēji spēlē ir ielaidis 2,7 ripas un atvairījis 91,7% metienu.  Ķēniņš uz ledus pavadīja 16 minūtes un 29 sekundes, no kurām divas minūtes un desmit sekundes – mazākumā, vienreiz meta pa vārtiem un otrā perioda sākumā nopelnīja divas soda minūtes, kuru laikā Dario Birglers guva mājinieku pirmos vārtus un sāka atspēlēšanos no 0:2.

Uzvaru svinēja uzbrucēja Oskara Lapinska pārstāvētā Langnavas “Tigers” vienība, kas savā laukumā ar 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) pārspēja “Bern”. Lapinskis rezultatīvi piespēlēja Marka Mihaeļa vātu guvumā 17.minūtē, atklājot rezultātu. Uz ledus uzbrucējs pavadīja 15 minūtes, minūti un 51 sekundi spēlējot vairākumā.

Zaudējumu savā laukumā cieta uzbrucēja Denisa Smirnova un aizsarga Sanda Smona pārstāvētā Ženēvas “Servette”, kas pagarinājumā ar 2:3 (2:2, 0:0, 0:0, 0:1) piekāpās Rapersvilas-Jonas “Lakers” komandai. Smirnovs uz ledus pavadītajās septiņās minūtēs un 11 sekundēs tika pie +/- rādītāja -1, bet Smons četru minūšu un 37 sekundes laikā atzīmējās ar vienu metienu pa vārtiem un +/- rādītāju +1.

Turnīra tabulas virsotnē ir “Servette”, kas 25 mačos izcīnījusi 56 punktus, “Tigers” ar 31 punktu ir 11.vietā, bet “Lausanne” ar 31 punktu 26 spēlēs atrodas 12.vietā 14 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā NL otro reizi pēc kārtas uzvarēja “Zug” hokejisti, kuri finālā ar 4-3 pieveica Cīrihes “Lions”.