Jākobsone ar 17 punktiem rezultatīvākā Turcijas čempionāta spēlē

17/10/2021 20:43

Turcija

Latvijas basketboliste Ilze Jākobsone svētdien, gūstot 17 punktus savā debijas spēlē Turcijas čempionātā, piedzīvoja zaudējumu. Jākobsones pārstāvētā Stambulas “Bešiktaš” jaunās sezonas pirmās kārtas mačā mājās ar rezultātu 58:74 (14:18, 11:18, 11:19, 22:18) piekāpās Ankaras “Nesibe Aydin” komandai.

Latvijas basketboliste laukumā pavadīja 27 minūtes un 35 sekundes, kuru laikā izdarīja četrus precīzus divu punktu metienus un realizēja trīs no sešiem tālmetieniem. Viņa arī savāca piecas atlēkušās bumbas, piecas reizes kļūdījās, nopelnīja divas piezīmes un beidza spēli ar lietderības koeficientu 14.

Uzvarētāju komandā 16 punktus guva pagājušās sezonas “”TTT Rīga” saspēles vadītāja Džesika Tomasa, bet “double-double” pievienoja Eleina Koutsa, kura guva 16 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas. Turcijas čempionātā šosezon piedalās 14 komandas, no kurām četras pārstāv arī Latvijas spēlētājas.

Itālija

Latvijas basketboliste Kitija Laksa svētdien guva 15 punktus Itālijas A sērijas trešās kārtas spēlē, palīdzot Skio “Famila” komandai izcīnīt uzvaru. Skio vienība savā laukumā ar rezultātu 86:58 (25:18, 21:10, 19:21, 21:9) guva virsroku pār Sesto Sandžovanni “Allianz Geas” komandu.

Laksa laukumā pavadīja 24 minūtes un deviņas sekundes, grozā raidot trīs no četriem divpunktu metieniem, divus no pieciem tālmetieniem un visus trīs soda metienus. Viņas kontā bija arī piecas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi un dalīts otrs labākais +/- rādītājs komandā (+16). Tāpat kā Laksa, uzvarētājām 15 punktus guva arī Džasmīne Kīza, bet pretiniecēm tikpat rezultatīva bija Valērija Truko. Komandas galvenais treneris ir Latvijas izlases bijušais vadītājs Georgs Dikeulaks.

Tikmēr Karlīne Pilābere piedzīvoja debiju Sanmartīno “Fila” komandā, kas viesos ar rezultātu 68:81 (22:16, 18:21, 19:20, 9:24) atzina Venēcijas “Umana Reyer” pārākumu.

Viešņām rotācijā izmantojot vien septiņas spēlētājas, rezerviste Pilābere spēlēja 15 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā netrāpīja grozā abus divus divpunktu metienus un vienīgo tālmetienu. Viņa arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, trīsreiz pārkāpa noteikumus un tika pie labākā +/- rādītāja komandā (+5).

Pilābere sezonu sāka Spānijas komandā “Cadi La Seu”, taču, vēloties uzlabot savu spēles laiku, pieprasīja līguma pārtraukšanu. Laksas pārstāvētā komanda ir viena no četrām vienībām, kas sezonu sākusi ar trīs uzvarām, bet Pilāberes jaunais klubs ticis pie viena panākuma. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Venēcijas “Umana Reyer, finālsērijā ar 3-2 pieveicot Skio “Famila”.