Strēlnieks otrs rezultatīvākais CSKA uzvarā, Šķēlem “double-double” “Kalev”/”Cramo” zaudējumā

10/11/2019 22:03

Latvijas basketbolists Ingus Jakovičs svētdien guva 14 punktus Itālijas A sērijas mačā, taču neglāba Varēzes “Openjobmetis” komandu no zaudējuma.

Varēzes basketbolisti viesos ar rezultātu 74:91 (21:18, 14:25, 19:23, 20:25) piekāpās Brešas “Germani Basket” vienībai.

Jakovičs šajā mačā laukumā pavadīja 35 minūtes un 49 sekundes, kas bija lielākais laiks komandā. Viņš realizēja savu vienīgo divpunktu metienu, trīs no deviņiem tālmetieniem un trīs no pieciem soda metieniem.

Tāpat viņš veica vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva trīs kļūdas, trīs reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja piecas piezīmes un tika pie sešiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Latvieša pārstāvētajā komandā ar 21 punktu rezultatīvākais bija Džošs Majo, bet pretiniekiem ar 18 punktiem un astoņām bumbām zem groziem atzīmējās Deandrē Lensdouns.

Tikmēr Artūrs Strautiņš guva četrus punktus spēlē, kurā viņa pārstāvētā Triestes “Alma” savā laukumā ar 72:80 (22:21, 14:16, 20:23, 16:20) piekāpās Brindisi “Happy Casa”.

Strautiņš nospēlēja 14 minūtes un 49 sekundes, šajā laikā grozā raidot divus no četriem divpunktu metieniem, bet netrāpot divus tālmetienus.

Viņa rēķinā arī trīs atlēkušās bumbas, viena kļūda, viena piezīme, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un viens efektivitātes koeficienta punkts.

“Alma” komandā 15 punktus guva Dekvons Džonss, bet uzvarētājiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Edriens Benkss.

VTB līga

Latviešu basketbolists Aigars Šķēle svētdien guva 12 punktus un veica desmit rezultatīvas piespēles Vienotās līgas mačā, taču neglāba Tallinas “Kalev”/”Cramo” komandu no zaudējuma.

Roberta Štelmahera vadītā Tallinas komanda viesos ar rezultātu 90:100 (23:26, 30:29, 21:25, 16:20) piekāpās Saratovas “Avtodor” vienībai, kuras pieteikumā nebija Kaspara Bērziņa.

Šķēle šajā mačā laukumā pavadīja 28 minūtes un 21 sekundi, kuru laikā realizēja trīs no pieciem divpunktu metieniem un visus sešus soda metienus, bet aizmeta garām divus tālmetienus.

Bez desmit rezultatīvām piespēlēm viņa kontā bija arī piecas atlēkušās bumbas, viena kļūda, četras piezīmes, četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 22 efektivitātes koeficienta punkti, kas bija labākais rādītājs komandā.

Talliniešiem pa 19 punktiem guva Kristjans Kitsings un Kails Vinaless, bet mājiniekiem ar 28 punktiem un 16 atlēkušajām bumbām izcēlās Aizija Hikss.

Citā mačā Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Maskavas CSKA savā laukumā ar 81:72 (16:14, 19:17, 24:21, 22:20) apspēlēja Krasondaras “Lokomotiv-Kuban”.

Strēlnieks sev atvēlētajās 19 minūtēs un 21 sekundē izcēlās ar 11 gūtiem punktiem (3pt. 2/5, 2pt. 2/4, 1pt. 1/1), atdeva divas rezultatīvās piespēles, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un nopelnīja divas piezīmes.

Uzvarētājiem 22 punktus, četras bumbas un četras piespēles savāca Maiks Džeimss, bet pa 10 punktiem sakrāja Andrejs Vorontsēvičs, Daruns Hiliards un Ņikita Kurbanovs. Zaudētājiem 19 punktus guva Vils Kamingss, bet 15 punktus pievienoja Mantas Kalnietis.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja “Khimki” vienību. CSKA basketbolisti Vienotajā līgā triumfējuši astoņas sezonas pēc kārtas.

Spānija

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars svētdien ar septiņiem punktiem laboja savu rezultativitātes rekordu Spānijas augstākajā līgā (ACB), viņa pārstāvētajai Badalonas “Jovenut” komandai svinot uzvaru.

Badalonas vienība viesos ar rezultātu 92:90 (24:19, 23:21, 22:21, 23:29) pārspēja Saragosas “Casademont” komandu.

Žagars šajā mačā laukumā bija pirmā puslaika beigās un mijā starp trešo un ceturto ceturdaļu. Septiņu punktu gūšanai viņam pietika vien piecas minūtes un 52 sekundes, kuru laikā jūrmalnieks grozā raidīja abus divus tālmetienus un vienu no diviem soda metieniem, bet netrāpīja savu vienīgo divpunktu metienu.

Viņa kontā bija arī viena rezultatīvā piespēle, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un septiņi efektivitātes koeficienta punkti. “Joventut” ar Žagaru laukumā iemeta par deviņiem punktiem vairāk, nekā ielaida, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

Iepriekšējo rekordu, sešus punktus, Žagars sasniedza 2017./2018.gada sezonā savā otrajā ACB spēlē.

Uzvarētājiem ar 23 punktiem izcēlās Klemens Prepeličs, bet pretiniekiem 21 punkts bija Denisam Džeroumam Sīlijam.

Tikmēr Rolands Šmits svētdien guva piecus punktus mačā, kurā “Barcelona” viesos ar rezultātu 100:95 (28:23, 20:22, 30:24, 22:26) uzvarēja Seviljas “Coosur Real Betis” komandu, kuras sastāvā nebija Rinalda Mālmaņa.

Šmits maču sāka starta pieciniekā, bet pēc nospēlētām piecām minūtēm un 33 sekundēm šobrīd neskaidru iemeslu dēļ dueli neturpināja. Šajā laikā viņš paspēja realizēt vienu no diviem divpunktu metieniem un vienu tālmetienu, veikt vienu rezultatīvu piespēli, bloķēt vienu metienu, vienu reizi pārkāpt noteikumus un tikt pie pieciem efektivitātes koeficienta punktiem.

Barselonas komandā 24 punktus guva Korijs Higinss, bet mājiniekiem tikpat iekrāja Obi Enehionja un Entonijs Sloters.