Jāņa Ikaunieka pārstāvētais klubs tiek pie Somijas kausa

08/05/2021 23:13
Jānis Ikaunieks

Somija

Latvijas futbola izlases pussargs Jānis Ikaunieks sestdien Somijas kausa finālā savainojuma dēļ nebija iekļauts Kuopio “Palloseura” (“KuPS”) komandas pieteikumā, Kuopio vienībai svinot panākumu pēcspēles sitienos un pārvarot noraidījuma radītās sekas otrā puslaika vidū.

“KuPS” Helsinku olimpiskajā stadionā ar 0:0 (11 m – 5:4) pārspēja Helsinku HJK vienību. Pamatlaika 90 minūtēs rezultāts tā arī netika atklāts, taču Kuopio vienības izredzes izcīnīt kausu iedragāja Daniela Kariljo otrā dzeltenā kartīte un noraidījums no laukuma 63.minūtē.

Arī pagarinājumā komandas līdz gūtajiem vārtiem netika, uzvarētāju izšķirot 11 metru sitienos. Kuopio komandā visi pieci sitēji bija precīzi, izšķirošo sitienu realizējot Īro Jarvinenam, bet galvaspilsētas vienībā ceturto sitienu neizdevās realizēt Luisam Enrikem. “KuPS” Somijas kausā iepriekš bija uzvarējusi divas reizes – 1968. un 1989.gadā, kamēr HJK – 14 reizes.

Šveice

Latvijas futbola izlases aizsargs Mārcis Ošs sestdien Šveices superlīgas spēles nogalē laukumā devās uz maiņu, viņa pārstāvētajai “Lugano” komandai piedzīvojot zaudējumu. Oša pārstāvētā “Lugano” mājās ar 0:2 (0:1) zaudēja Lihtenšteinas “Vaduz”.

Ošs spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa, laukumā dodamies 86.minūtē, kad rezultāts jau bija 0:2. 16.minūtē viesu labā vārtus guva Tunahans Ciceks, bet 79.minūtē – Joels Šmīds. “Lugano” ar 43 punktiem 33 spēlēs ieņem ceturto vietu, bet Roberta Uldriķa pārstāvētā “Sion” ar 31 punktu 32 mačos ir pēdējā jeb desmitā. Pagājušajā sezonā Šveices čempionātā uzvarēja Bernes “Young Boys” vienība.