Janičenoks: Jūtu, ka ir pienācis laiks atvadīties no profesionālā basketbola

Kristaps Janičenoks, sportazinas.com
Foto: Mikus Kļaviņš

Pieredzējušais latviešu basketbolists pēc šīs sezonas nolēmis likt punktu profesionāla spēlētājai karjerai, aģentūrai LETA sacīja sportists.

Kā norādīja 36 gadus vecais Janičenoks, viņš profesionālajā basketbolā aizvada jau savu 20.sezonu, kas, viņaprāt, ir solīds rādītājs. Tas arī bijis viens no iemesliem, kāpēc likt punktu karjerai.

“Lēmums beigt karjeru ir diezgan loģisks no vairākiem rakursiem. Basketbolā esmu pavadījis ilgu laiku – nu jau būs pilni 20 gadi. Otrs, kas pamudināja noslēgt karjeru, ir tas, ka vairs nevaru būt tas pats Kristaps, kas iepriekš. Jā, ar galvu varbūt vēl varētu, bet ar kājām gan tā grūtāk,” neslēpa Janičenoks. “Jūtu, ka ir pienācis laiks atvadīties no profesionālā basketbola.”

Janičenoks pašlaik pārstāv Latvijas vicečempioni “VEF Rīga”, kas soļo pretī kārtējam Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālam. Spēlētājs norādīja, ka viņš par karjeras beigām aizdomājies jau šīs sezonas ievadā, tomēr konkrētu lēmumu pieņēmis tikai vēlāk.

Šosezon “VEF Rīga” sastāvā Janičenokam gan nav tik liela loma, kā tas bijis pierasts iepriekšējos gados.

“Nav tā, ka es šobrīd atsitu numuru. Uzturu sevi formā un gatavojos lielajai iespējai, ja man tāda tiks dota. Esmu runājis ar treneriem, un viņi zina, ka esmu labā formā,” neslēpa Janičenoks.

Šosezon VTB Vienotajā līgā Janičenoks vidēji mačā guvis 4,9 punktus, kamēr “OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas turnīrā viņš caurmērā atzīmējās ar 6,6 punktiem.

“Visi spēlētāji, kuri beiguši karjeras, saka, ka grūtākais posms cilvēka-sportista tālākā attīstībā ir pareizā ceļa atrašana. Daudzi salūzt un neatrod savu nišu. Esmu domājis par saviem nākotnes plāniem, bet nav tā, ka man būtu sastādīts 20 gadu plāns. Tomēr es gribētu palikt basketbolā. 20 gadi šajā sporta veidā man ir devuši pieredzi un zināšanas. Basketbolu es jūtu un saprotu vislabāk,” uzsvēra pieredzes bagātais spēlētājs.

Janičenoks nenoliedza, ka viņš sekojis līdzi pēdējo nedēļu informācijai un viņam būtu interese nākotnē kļūt par Latvijas izlases ģenerālmenedžeri, tomēr šobrīd par to vēl esot pāragri runāt.

Atminoties savas karjeras līkločus, Janičenoks atklāja, ka visspilgtāk viņam atmiņā palikušas pirmās leģionāra gaitas Beļģijā, viņam 2003./04.gadā spēlējot Ljēžas klubā.

“Tad bija pavisam cits laikmets – informācijas nebija daudz, nebija “skaipa” un interneta. Biji izolēts no draugiem un ģimenes. Doties spēlēt uz ārzemēm bija krietni grūtāk nekā tagad, jo biji absolūti viens,” izteicās Janičenoks. “Jā, karjerā būtu lietas, ko es būtu darījis citādāk, taču kļūdas ir dzīves sastāvdaļa.”

Basketbolists gan uzsvēra, ka neko no savas karjeras laikā piedzīvotā nenožēlo – arī to, ka jau kopš 2010.gada spēlē Latvijā, lai gan iespēju doties uz ārzemēm neesot trūcis. Vienmēr bijuši apstākļi, kas likuši izdarīt izvēli par labu tieši spēlēšanai mājās.

Savukārt karjeru izlasē Janičenoks noslēdza 2017.gadā pēc Eiropas čempionāta.

“Izlasē bija daudz spilgtu brīžu. Neesmu statistikas, zīmīgāko maču vai kreklu kolekcionārs – man īpaši bijuši mirkļi un sajūtas. Spēlējot izlasē, man visvairāk patika kopības un ģimenes sajūta – neatkarīgi no personālijām. Uzvilkt valstsvienības kreklu vienmēr bija kas īpašs, un, izejot laukumā piepildītā arēnā, biju uz viena viļņa ar līdzjutējiem. 2015.gada čempionāts Latvijā bija kaut kas īpašs, tas bija ļoti pacilājoši,” atcerējās Janičenoks.

Janičenoks kopš 2010.gada spēlējis Latvijā, pārstāvot vietējos flagmaņus “VEF Rīga” un “Ventspili”, trīs reizes kļūstot par valsts čempionu. Viņš savas karjeras laikā pārstāvējis klubus arī Beļģijā, Vācijā, Itālijā.

Savukārt Latvijas izlasē Janičenoks piedalījās sešos Eiropas čempionātos.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par