Janičenoks: mīlestība pret basketbolu ir saglabājusies

Pieredzējušajam Kristapam Janičenokam šī ir pēdējā vasara Latvijas vīriešu basketbola izlasē, turklāt šāds lēmums viņam nācis dabiski, aģentūrai LETA atklāja spēlētājs.

Latvijas valstsvienība pagājušajā nedēļā uzsāka gatavošanos kārtējam Eiropas čempionāta finālturnīram, kas notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim. Neilgi pēc treniņnometnes sākuma pašlaik 34 gadus vecais Janičenoks atklāja, ka pēc šīs vasaras un kontinenta meistarsacīkstēm noslēgs savas gaitas valstsvienībā.

“Jā, šī man [ar izlasi] ir pēdējā vasara,” aģentūrai LETA apstiprināja Janičenoks. “Ja godīgi, pirms tam par to nebiju daudz domājis, bet pēc šāda jautājuma uzdošanas man atbilde nāca diezgan dabiski. Tagad konkrēti varu atbildēt, ka pēc šīs vasaras izlasē beigšu spēlēt. Mans laiks ir pienācis un jādod kādam citam iespēja būt kaut vai kandidātu sarakstā. Esmu arī cilvēks un nogurstu, un man kādreiz vasarā vajag brīvu laiku.”

Janičenoks norādīja, ka ir ļoti apmierināts ar izlasē pavadīto laiku.

“Šis laiks man ir devis ļoti daudz emociju, paplašinājis manu redzesloku. Saka, ka sportists ir tikai zāle un viesnīca, bet ar mani tā gluži nav. Kopā ar valstsvienību izdevies daudz ko redzēt. Ir bijušas prieka un skumju asaras, ļoti plaša emociju buķete. Lielākoties vasaras, bet izlase bijis ļoti kvalitatīvs manas dzīves posms. Spēlēt valstsvienībā ir gods. Kad man bija 16 gadi un spēlēju kadetu izlasē, par patriotismu nedomāju. Tomēr, gadiem ejot, spēlēšana valstsvienībā manī ir vairojusi patriotismu pret valsti, zemi un cilvēkiem,” sacīja Janičenoks.

“Spilgti atceros katru turnīru ar izlasi. Tomēr 2015.gada Eiropas čempionāts Rīgā bija kaut kas fenomenāls. Domāju, tam man piekritīs arī Lietuvas un Igaunijas basketbolisti. Organizācija bija ļoti augstā līmenī. Kad aizbraucām uz otro posmu Francijā, tur vairs nebija tas, kas Latvijā, lai gan mačā pret mājiniekiem uz spēli atnāca pie 30 000 skatītāju. Bez liekuļošanas varu pateikt, ka Rīgas turnīrs un organizācija bija ļoti augstā līmenī,” izteicās Janičenoks.

Basketbolists pašlaik ir bez līguma, un aģents izskatot variantus ārzemēs, bet Janičenoks vēl esot gatavs divus trīs gadus spēlēt basketbolu profesionāli. “Profesionāli basketbolu sāku spēlēt 16 gadu vecumā un būtu forši, ja būtu nospēlējis 20 gadus. Mīlestība pret šo sporta veidu man ir saglabājusies.”

Latvijas izlase Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par