Janičenoks: Vienā brīdī sāku sevi gatavot tam, ka drīzumā tas viss būs jābeidz

Kristaps Janičenoks, sportazinas.com
Kristaps Janičenoks | Foto: VEF RĪga

Bijušais Latvijas basketbola izlases spēlētājs Kristaps Janičenoks sarunā ar “Latvijas Televīzijas” žurnālistu Raimondu Rudzātu pastāstījis par dzīvi pēc tam, kad basketbolista karjerai ir pielikts punkts, ka arī raksturojis situāciju vietējā basketbolā.

“Es neteiktu, ka man pietrūkst treniņu procesa. Man pietrūkst adrenalīna, pietrūkst sava veida disciplīnas, kuru tagad man jāveido pašam,” atklāj Janičenoks.

Sešu Eiropas čempionātu dalībnieks Latvijas izlases sastāvā atceras, ka pēdējais turnīrs 2017. gadā bija pats grūtākais, jo sanācis daudz laika pavadīt uz rezervistu soliņa. “Es pirms tam vienmēr mierināju tos, kuri maz spēlē. Tad nu bija pienākusi mana kārta, un es mierināju sevi,” atceras basketbolists, kurš ir pārliecināts, ka viņu varēja izmantot lietderīgāk.

“Ego manā karjerā vienmēr ir bijis virzītājspēks. Bez pašpārliecinātības, pastāvēšanas par sevi ar vienu pašu talantu, kura man nemaz nebija tik daudz, es nebūtu ticis tik tālu,” uzskata Kristaps. Tajā pašā laikā viņš atzīst, ka pēdējā sezonā ego bija jānomierina.

Savu basketbolista karjeru Janičenoks noslēdza Rīgas VEF. “Man visvairāk iekrita acīs tas, ka vairs neesmu tik ātrs. Neapmierināja arī lēmumu pieņemšana. Ar laiku sāku apzināties savu vietu. Tajā brīdī sāku sevi gatavot tam, ka drīzumā tas viss būs jābeidz,” atceras bijušais basketbolists.

Tāpat Janičenoks atzīst, ka karjeras laikā iekrājušas dažādas traumas, kuras arvien biežāk ietekmēja viņa ikdienu. “Pēdējos karjeras mēnešus cīnījos caur nevaru. No rīta klibo tīrīt zobus. Tīrot esi mazliet iesildījies, no vannas istabas ej ārā jau mazliet taisnāks.”

Janičenoks bija viens no kandidātiem uz vīriešu izlases galvenā trenera amatu. Taču darbs tika uzticēts Artūram Štālbergam, kurš 2. martā diezgan negaidīti paziņoja par atkāpšanos. Tāpat sešu Eiropas čempionātu dalībnieks Latvijas basketbola savienības (LBS) prezidenta vēlēšanās laikā bija Anetes Jēkabsones-Žogotas komandā.

“Basketbola sabiedrība ir ļoti sašķelta. Ir mazs pīļu dīķis – vienā krastā stāv pīles un otrā krastā stāv pīles. Un citas uz citu bļauj. Pīlēm ir jāpeld. Bet mūsu pīles ūdenī negrib satikties. Tas viss atstāj savu nospiedumu arī laukumā,” situāciju raksturo bijušais basketbolists.

Karjeras laikā 36 gadus vecais Janičenoks pārstāvējis Latvijas, Beļģijas, Vācijas un Itālijas klubus. Viņš ir četrkārtējais Latvijas čempions.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par