Jānis Ikaunieks: Pietrūka ticības, ka varu spēlēt Francijas čempionātā

Jānis Ikaunieks, sportazinas.com
Jānis Ikaunieks Foto: LFF

Viens no pēdējo gadu talantīgākajiem latviešu futbolistiem sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījumu “Sporta Studija” atzinis, ka savulaik nostiprināties Francijas čempionāta klubā “Metz” nav spējis, jo trūkusi ticība par saviem spēkiem.

23 gadus vecais kuldīdznieks leģionāra gaitās uz Francijas tobrīd vēl “Ligue 1” klubu devās 2015. gada sākumā, tomēr latviešu pussargs galvenajā komandā kopumā visos turnīros aizvadīja vien 12 mačus un biežāk bija atrodams “Metz” dublieru sastāvā. Tāpat Jānis arī tika izīrēts Grieķijas AEL un “Liepājas” komandām.

“Tagad atskatoties, man nebija ticība tajā, ka es varu spēlēt Mecā. Redzēju, ka visi pārējie komandas spēlētāji ir labāki un pelnījuši spēlēt vairāk.”

Beidzoties īres līgumam ar “Metz”, kurzemnieki pagājušajā jūlijā nolēma pagarināt vienošanos ar vienu no saviem līderiem uz vēl divām sezonām. Jānim ar Mecas vienību vēl bija spēkā līgums līdz šīs sezonas beigām, taču pēc abpusējas vienošanās tas tika lauzts.

“Viens baltkrievu spēlētājs (Sergejs Krivecs – aut.) pēc pirmās sezonas beigām man teica: “Tad kad tu uz šejieni atbrauci, pēc redzētā treniņos, es domāju, ka tu regulāri tiksi komandas sastāvā”. Es pats tā galīgi nedomāju, jo šķita, ka citi futbolisti ir taču daudz labāki par mani. Es taču esmu no Latvijas, no Virslīgas atbraucis. Ko tad es te tā?”

Sekmīgi iesācis Virslīgas sezonu (deviņi vārti 19 mačos), Ikaunieks pagājušā gada augustā izmežģīja atslēgas kaulu un savainoja saites, kā rezultātā futbolists sezonu noslēdza priekšlaicīgi un bija nepieciešama operācija.

Latvijas izlases kreklā Jānim 21 mačs un trīs precīzi sitieni.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par