Jānis Porziņģis par Kristapu: Jāpagaida vēl divi trīs gadi

29/01/2018 17:08
Kristaps, Jānis Porziņģi Sporazinas.com

Kristaps Porziņģis būtu ar mieru mainīt savu vietu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Visu zvaigžņu spēlē pret vietu izslēgšanas turnīrā Ņujorkas “Knicks” komandai.

Porziņģis pagājušajā nedēļā tika iekļauts starp šī gada NBA Visu zvaigžņu spēles rezervistiem, tādējādi kļūs par pirmo Latvijas basketbolistu, kurš piedalīsies šāda mēroga mačā. Viņš šos jaunums uzzinājis no sava brāļa un aģenta Jāņa Porziņģa.

“Tas ir kas īpašs,” “Newsday.com” citē Jāņa Porziņģa teikto. “Atrasties šo spēlētāju pulkā, kurus uzskata par labākajiem līgā un visā pasaulē, ir liels gods. Domāju, tas ir pagrieziena punkts. Viņš jūtas tā, ka būtu piederīgs pie kaut kā jauna. Viņš ir strādājis, un arī mēs visi esam viņam palīdzējuši viņam to sasniegt.”

Basketbolista brālis arī uzsvēra, ka Kristaps Porziņģis vasarā strādājis sevišķi cītīgi divreiz dienā sešas dienas nedēļā, jo apzinājās, ka pēc Karmelo Entonija aiziešanas viņam jākļūst par “Knicks” līderi. Pirmajā trīs stundu treniņā viņš cilājis svarus un spēlējis basketbolu, otrajā, kas ildzis divas stundas – darbojies skrejceļā un baseinā vai boksa ringā, bet reizēm arī basketbola zālē. Laiku starp treniņiem viņš pavadījis ēdot, guļot un atjaunojoties.

Tāds režīms izvēlēts, jo pirmajās divās sezonās viņam nācās izlaist 26 spēles. Porziņģis vēlējies kļūt spēcīgāks un izturīgāks. Tāpat basketbola pārliecībai palīdzējusi spēlēšana Latvijas izlasē Eiropas čempionātā.

Porziņģis ar 23,1 punktu vidēji spēlē ir Ņujorkas “Knicks” rezultatīvākais spēlētājs un ar vidēji 2,33 bloķētiem metieniem spēlē labākais visā līgā.

Latviešu basketbolists atklāj, ka tiktu uzskatīts par jukušu, ja 12 gadu vecumā iedomātos sevi kā NBA Visu zvaigžņu spēles dalībnieku.

“Esmu tikai zēns no Latvijas, kurš piepildījis sapni spēlēt NBA. Vienmēr esmu centies tiekties pēc kaut kā, augt un īstenot savus mērķus,” teica Porziņģis.

Pirmajās divās sezonās ar “Knicks” viņam nav izdevies iekļūt NBA izslēgšanas spēlēs. Arī patlaban komanda ir ārpus Austrumu konferences pirmā astoņnieka.

“Protams. Noteikti,” Porziņģis neslēpj, ka piekristu darījumam mainīt savu vietu Zvaigžņu spēlē, ja būtu tāda iespēja. “Pirmajā vietā, neatkarīgi ne no kā, ir komanda. Šajā karjeras punktā izslēgšanas spēles būtu ļoti svarīgas pieredzes papildināšanai.”

Pēc sezonas pirmajām 23 spēlēm Porziņģim bija vidēji 26 punkti spēlē ar 46,4 procentiem precizitātes, turpretī pēdējās 20 spēlēs latvietis izcēlies ar vidēji 19,9 punktiem un 40,2 procentiem trāpītu metienu.

Jānis Poziņģis saka, ka “nav reāli” gaidīt, ka viņa brālis tik ātri būs iemācījies lasīt visu pretinieku aizsardzību, jo pretinieku komandu pierakstos tagad viņš ir kā pirmais.

Savukārt “Knicks” treneris Džefs Hornačeks norāda, ka ir liela atšķirība starp Porziņģi pirmajā sezonā un tagad. “Ar katru gadu viņš kļūst labāks, Pēc trim gadiem jūs man šādus jautājumus neuzdosiet.”

Jānis Porziņģis pārliecināts, ka pēc 25 gadu sasniegšanas Kristaps būs ievērojams spēks savā komandā gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. “Jāpagaida vēl divi trīs gadi, lai viņš kļūtu par to, par ko viņam vajadzētu kļūt. Ja būs veselība, tas notiks, Viņam ir vēl kas cits – prasmes. Viņam ir gara spēks. Aizsardzībā viņš būs balsts, par to nav šaubu. Uzbrukumā – bīstams snaiperis, kuram būs jāpievērš uzmanība.”

“Viņš vēlas būt “Knicks” pārstāvis, nav šaubu,” intervijā norāda basketbolista brālis. “Viņš vienmēr vēlējies būt daļa no “Knicks” komandas.”

“Knicks” ar 22 uzvarām 50 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā šobrīd ieņem desmito vietu. Pēc salīdzinoši veiksmīga sezonas ievada Ņujorkas vienība jau pusotru mēnesi nav spējusi uzvarēt divos mačos pēc kārtas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Helsinku Jokerit
25/09/2022 19:30

Bez arēnas, spēlētājiem un reputācijas – kas noticis ar “Jokerit” pēc izstāšanas no KHL?

Neilgi pēc Krievijas uzbrukuma Ukrainai februāra izskaņā, savu dalību no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) atsauca divi ārzemju klubi – Rīgas “Dinamo” un Helsinku “Jokerit”. Un, ja mākslīgi izveidota Latvijas vienība…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām