Jansena labo trīs Latvijas jauniešu rekordus vesera mešanā

02/10/2021 23:20

Vesera metēja Karīna Jansena sestdien Pērnavā laboja trīs Latvijas jauniešu rekordus, vēsta Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Sestdien Igaunijas pilsētā Pērnavā notika tradicionālās sacensības vesera mešanā. Neilgi pirms šīm sacensībām 64 gadu vecumā mūžībā bija devies Igaunijas rekordists vesera mešanā Jiri Tamms, līdz ar to sacensības bija arī kā izcilā igauņu vieglatlēta piemiņas pasākums.

Vēl startējot meiteņu (U-16) vecuma grupā savu Latvijas rekordu laboja Ķekavas treneres, Latvijas eksrekordistes vesera mešanā Vaira Kumermanes audzēkne Jansena. Trīs kilogramu smago veseri viņa raidīja 60,25 metru tālumā, par deviņiem centimetriem labojot pati savu Latvijas meiteņu un arī jauniešu (U-18) rekordu. Šobrīd pasaulē viņas rezultāts ir 39.vietā (Eiropā – 35.).

Viņa startēja arī pie juniorēm, kuras meta četrus kilogramus smago veseri un arī šeit viņai jauns Latvijas meiteņu (U-16) rekords – 52,38 metri. Starti Pērnavā viņai faktiski bija pēdējie U-16 vecuma grupā.

2006.gada 13.maijā dzimusī Jansena jau nākamgad startēs U-18 vecuma grupā un cer piedalīties arī Eiropas jauniešu (U-18) čempionāt. Arī līdzšinējā – atceltā čempionāta – kvalifikācijas norma (60 metri) ir pārsniegta divkārt. Zēnu (U-16) vecuma grupā uzvaru guva vēl viens Kumermanes audzēknis – Marks Volobujevs. Četrus kilogramus smago veseri viņš raidīja 43,10 metrus tālu, kas ir arī šīgada labākais rezultāts U-16 vecuma grupā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Dāvis Bertāns
28/11/2021 21:20

“Wizards” galvenais treneris par Bertāna snieguma krīzi: Kādā brīdī viņš atvērsies

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Vašingtonas “Wizards” galvenais treneris Vess Anselds atzinis, ka viņš neuztraucas par latviešu spēlētāja Dāvja Bertāna šīs sezonas vājo sniegumu, sakot, ka kādā brīdī viņš atvērsies…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…