Januzajam ļoti skaisti vārti, Beļģija grandu duelī uzvar Angliju

28/06/2018 22:50
Adans Januzajs, Beļģijas futbola izlase, Sportazinas.com

Pasaules kausa finālturnīra noslēdzošajā, trešajā, G apakšgrupas cīņā, pie uzvaras tikusi Beļģijas valstsvienība, kas saistošā mačā ar 1:0 pārspēja Anglijas futbolistus, tādējādi triumfējot grupā ar deviņiem punktiem.

Pirms spēles

G apakšgrupā pa sešiem punktiem divās spēlēs ir Anglijai un Beļģijai, kuras šodien dalīs pirmo vietu grupā. Abas komandas līdz šim aizvadījušas ļoti rezultatīvu turnīru, katrai gūstot pa astoņiem vārtiem. Gan angļi, gan beļģi arī savos vārtos ielaiduši divas bumbas, līdz ar to pirms savstarpējā dueļi valstsvienību statistika šajos rādītājos ir vienāda – 8:2.

Sagaidāms, ka laukumā notiks arī saistošs spēkošanās starp diviem uzbrucējiem – Hariju Keinu un Romelu Lukaku – , kuri bijuši čempionāta rezultatīvākie spēlētāji, attiecīgi gūstot piecus un četrus vārtus. “Tottenham Hotspur” līderis Keins mačā pret Panamu izcēlās ar “hat-trick” jeb trim goliem, savukārt cita Anglijas Premjerlīgas līgas granda Mančestras “United” pārstāvis Lukaku gan pret panamiešiem, gan Tunisiju izcēlās ar diviem precīziem raidījumiem. Tomēr traumas dēļ Lukaku šovakar, visticamāk, beļģiem nevarēs palīdzēt.

Sākumsastāvi:
Anglija (3-5-2): Pikfords; Džounss, Stounss, Keihils – Aleksandrs-Arnolds, Loftus-Čīks, Daiers, Delfs, Rouzss – Rašfords, Vārdijs
Beļģija (3-4-3): Kurtuā; Vermālens, Bojata, Dendonkers – T. Azārs, Dembelē, Fellaini, Šadlī – Tīlemans, Bačuajī, Januzajs

Pirmais puslaiks

Sestajā minūtē no aptuveni 20 metriem Tīlemans izdarīja ļoti negaidītu sitienu pa Džordana Pikforda sargātajiem vārtiem, un ne bez pūlēm ”Everton” vārtsargs raidījumu prata atvairīt. Devītajā minūtē Beļģija bija ļoti tuvu vārtu guvumam, Bačuajī izdarīja sitienu, bet pēc cīņas soda laukumā, Keihils drudžaini izraidīja apaļo priekšmetu no Anglijas izlases vārtu līnijas. Turpinājumā abas komandas bīstamus momentus neizveidoja, līdz pat 27. minūtei, kad Londonas ”Chelsea” uzbrucējs Mičī Bačuajī ielauzās angļu soda laukumā, bet Džons Stounss sitienu bloķēja. Sekoja stūra sitienu, pēc kura Beļģijas izlasei bija laba iespēja, tomēr kāds no futbola dzimtenes pārstāvjiem apaļo priekšmetu izsita izklupienā.

33. minūtē netālu no Beļģijas izlases soda laukuma Dendonkers ”nopļāva” Rouzu, tiekot pie dzeltenās kartītes, bet angļi tika pie labas standartsituācijas. Aleksandrs-Arnolds bumbu raidīja soda laukumā, taču beļģi prata briesmas novērst, izsitot spēles instrumentu ārpus laukuma. Pēc stūra sitiena Loftus-Čīks izdarīja sitienu ar galvu, bet tas lidoja secen Beļģijas izlases vārtiem. Kopumā pārsvars piederēja Beļģijas izlasei. Visai mierīgā gultnē pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Otrais puslaiks

Otrā puslaika sākumā, 48. minūtē, Mančestras ”United” spīdeklis un tīņu superzvaigzne Markuss Rašfords ielauzās Beļģijas izlases soda laukumā, bet sitiens no aptuveni 15 metriem lidoja stipri pāri pretnieku vārtu labajam augšējam stūrim. 51. minūtē Adans Januzajs parādīja ”superklasi” Anglijas soda laukumā, ”iztamborējot” Deniju Rouzu, un skaisti raidot bumbu angļu vārtu kreisajā augšējā stūrī. Vieni no turnīra skaistākajiem vārtiem.

53. minūtē netālu no Beļģijas izlases soda laukumam tika nogāzts Rašfords un no aptuveni 25 metriem Aleksandrs-Arnolds bumbu raidīja Beļģijas izlases spēlētāju mūrī, izniekojot labu izdevību. 66. minūtē reaktīvais Rašfords izrāvās aci pret aci ar Tibo Kurtuā, taču duelī uzvarēja Beļģijas izlases vārtsargs, kurš ar minimālu pieskārienu prata bumbu pārvirzīt garām vārtiem.

81. minūtē pēc standarsituācijas Rašfordam atkal bija iespēja, sakārtot ”rēķinus” ar Kurtuā, taču sitiens no aptuveni 30 metriem lidoja nedaudz pāri beļģu vārtiem. Divas minūtes vēlāk angļiem bija laba iespēja izlīdzināt, taču Anglijas izlases futbolista raidīto sitienu ar kāju izsita Maruāns Fellaini. 89. minūtē uzmaiņu nākušais Mertens varēja panākt 2:0, taču skaistā, slaidā, lēcienā Pikfords sitienu prata atvairīt. Jau kompensācijas laikā Maruāns Fellaini uzvarai varēja pielikt treknu punktu, tomēr viņa izdarītais sitiens trāpīja vārtu sānu tīklā.

Līdz ar šo panākumi Beļģija ar deviņiem punktiem triumfēja apakšgrupā, tikmēr Anglijas izlase iekrāja sešus punktus. Izslēgšanas spēlēs Beļģija spēkosies ar Japānu, bet angļus sagaida Kolumbijas pārbaudījums.