Janvāra izskaņā atsāksies spēles “SynotTip” handbola virslīgā

19/01/2021 14:22

No 30.janvāra atsāksies “SynotTip” handbola virslīgas vīriešiem sacensības, otrdien ziņo Latvijas Handbola federācija (LHF).

Lēmumu LHF pieņēma pirmdien.

Lēmums pieņemts saskaņā ar 7.janvāra Ministru kabineta (MK) rīkojuma Nr.4 grozījumiem, kas atļauj piedalīties gan treniņos, gan sacensībās junioru izlašu sportistiem, kas vēl nav sasnieguši pilngadību.

LHF ziņo, ka virslīgas komandās šādu spēlētāju skaits ir liels. No 9.novembra tika apturēti visi čempionāti, jo daudzām komandām bija problemātiski nokomplektēt sastāvu tieši jauniešu nespēlēšanas dēļ.

LHF sacensību direktors Eduards Žabko norāda, ka pēc jauno MK noteikumu izvērtēšanas ir skaidrs, ka čempionātu ir iespējams atsākt: “Pateicoties šiem grozījumiem, treniņus var atsākt junioru izlašu spēlētāji, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, taču ir starp izteiktiem līderiem savos virslīgas klubos, kā arī Latvijas junioru izlašu bāzes klubs no Murjāņu sporta ģimnāzijas.”

Viņš arī atzīmē, ka iepriekš pieņemtais lēmums par čempionāta atcelšanu bija saistīts ar cerībām, ka vīrusa izplatība sabiedrībā samazināsies un jau pēc neilga laika atkal varēs atsākties treniņi un sacensības.

“Skaidrs ir arī tas, ka situācija ar vīrusu valstī un pasaulē diemžēl tik drīz neatrisināsies, kā tika cerēts. Mēģinājām savu pienesumu dot, strauji apturot čempionātu handbolā, bet jau mēnešus vēlāk redzam, ka būs jāiemācās sadzīvot ar šo vīrusu,” LHF citē Žabko.

Tādēļ tika pieņemts lēmums turpināt virslīgas sacensības janvāra beigās, stingri ievērojot visus drošības pasākumus atbilstoši MK noteikumiem un LHF drošības noteikumiem par vīrusa izplatīšanās ierobežošanu.

Virslīgas mači atsāksies ar pirmās kārtas neizspēlētajām spēlēm. Plānots, ka pagaidām netiks grozīts sacensību nolikums un spēles norisināsies iepriekš paredzētajā kārtībā.

“Tā kā vēl nav skaidrs, vai Baltijas Handbola līgas (BHL) spēles varēs norisināties Latvijā saistībā ar visu drošības noteikumu izpildīšanu, pagaidām virslīgas turnīrs tiks turpināts bez izmaiņām izspēles kārtībā. Ja Latvijas klubi varēs pārstāvēt BHL, tad virslīgas maču izspēles forma tiks precizēta saspringtā spēļu grafika dēļ, un par to tiks paziņots papildus līdz februāra vidum, bilst Žabko.

Tieši janvārī aizvadītās Latvijas vīriešu izlases spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijā pret Itālijas izlasi apliecināja, ka virslīgas atsākšana ir nepieciešama, uzsver Žabko.

“Bija skaidri redzams, ka Latvijā spēlējošie spēlētāji, kas praktiski netrenējas no oktobra beigām un bija bez spēļu prakses, nebija ne tuvu tam sportiskajam līmenim, kādā esam pieraduši viņus redzēt,” pamato LHF sacensību direktors.

Vīru konkurencē ar 18 punktiem deviņās spēlēs līdere ir Dobeles “Tenax”, kam ar 16 punktiem seko Rīgas “Celtnieks” un ar deviņiem punktiem septiņos mačos – “Jūrmalas Sports”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

27/02/2021 22:52

Lieliskais “Jame” un “YEKINDAR” sniegums ļauj “Virtus.pro” iekļūt “IEM Katowice 2021” finālā

“IEM Katowice 2021” “CS:GO” turnīra finālu sasniegusi Mareka “YEKINDAR” Gaļinska pārstāvētā “Virtus.pro”. Latvietis jau otro dienu pēc kārtas demonstrēja fantastisku sniegumu, kas duetā ar komandas biedra Džami “Jame” Ali parādīto…