Japānas Olimpiskās komitejas prezidents Francijā apsūdzēts korupcijā

Takeda, sportazinas.co
Foto: France 25

Japānas Olimpiskās komitejas prezidents Cunekaza Takeda Francijā apsūdzēts korupcijā saistībā ar 2020.gada olimpisko spēļu rīkošanas tiesību iegūšanu.

Olimpiskās komitejas vadītājs tika apsūdzēts decembrī, kad izmeklētājiem šķitis aizdomīgs Takedas divu miljonu eiro maksājums neilgi pirms Japānas galvaspilsēta Tokija ieguva tiesības rīkot Olimpiādi.

Pats Takeda piektdien noliedza jebkādu savu saistību ar kukuļdošanu.

“Sadarbojos ar tiesnesi Parīzē un es paskaidroju, ka nebiju iesaistīts nelikumībās,” teica Takeda.

Tokija 2013.gadā balsojumā par 2020.gada olimpisko spēļu mājvietu apsteidza Madridi un Stambulu.

Takeda saistībā ar aizdomīgiem maksājumiem tika nopratināts jau 2017.gada sākumā, bet izmeklēšana ilgst jau kopš 2016.gada.

Vēl pagājušajā mēnesī Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs lūdza Senegālu sadarboties ar Francijas varasiestādēm, kas izmeklē korupcijas skandālus Starptautiskajā Vieglatlētikas federācijā (IAAF).

Bijušā IAAF prezidenta Lamīna Djaka dēls Papa Masata Djaks, kurš savulaik organizācijai palīdzēja mārketinga jautājumos, tiek turēts aizdomās vairāku miljonu eiro kukuļu saņemšanā saistībā ar sponsoru līgumiem un 2016. un 2020.gada olimpisko spēļu mājvietu izvēlē. Viņš jau kopš 2015.gada ir izsludināts arī Interpola starptautiskajā meklēšanā, tomēr Senegāla atsakās viņu izdot Francijai.

Tiek vēstīts, ka, lai Tokija iegūtu tiesības rīkot Olimpiādi, veikti divi maksājumi firmai, kas saistīta ar bijušā IAAF prezidenta dēlu. Nauda tika samaksāta pirms un pēc SOK balsojuma par 2020.gada olimpisko spēļu mājvietu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par