Japāņu sensācija Osaka 21 gada vecumā izcīna savu otro “Grand Slam” titulu

26/01/2019 13:14

Japānas jaunā tenisa zvaigzne Naomi Osaka sestdien tikai 21 gada vecumā izcīnīja savu karjeras otro “Grand Slam” titulu, uzvarot Austrālijas atklātajā čempionātā.

Osaka (WTA 4.) dramatiskā finālmačā ar rezultātu 7-6 (7:2), 5-7, 6-4 pārspēja čehieti Petru Kvitovu (WTA 6.), izcīnot savu karjeras otro “Grand Slam” titulu.

Pēc šī panākuma Osaka ieņems pirmo vietu jaunākajā WTA rangā. Tik augstu viņa rangā vēl nekad nav bijusi. Osaka par uzvaru turnīrā nopelnījusi 4,1 miljonu ASV dolāru (3,7 miljoni eiro) naudas balvu.

Spēles pirmo setu Osaka uzvarēja grūtā cīņa, panākumu gūstot tikai taibreikā. Otrajā setā tika sasniegta mača kulminācija, jo Osaka bija vadībā ar 5-4, turklāt viņai bija iespēja trīs reizes noslēgt maču, tomēr Kvitova prata atspēlēties un uzvarēt trīs geimus pēc kārtas, kas ļāva triumfēt setā.

Osakas emocijas runāja pašas par sevi, jo japāniete gandrīz trieca raketi pret zemi, turklāt viņas sejā bija vērojams liels sašutums par savu sniegumu.

Arī noslēdzošais sets bija ļoti spraigs, tomēr japāniete spēja tikt galā ar savām emocijām un panākt vadību ar 5-3. Vienu geimu pēc tam gan viņa zaudēja, tomēr, rezultātam esot 5-4, 21 gadu vecā tenisiste guva uzvaru izšķirošajā geimā un izcīnīja panākumu.

Osaka pērn uzvarēja ASV atklātā čempionāta finālā, kur skandalozā finālmačā viņa piekāpās tobrīd bēdīgu slavu ieguvušai Serēnai Viljamsai. Toreiz slavenā amerikāniete spēles izskaņā draudēja tiesnesim par, viņasprāt, nepareiziem lēmumiem, bet pēc izcīnītās uzvaras Osaka tika izsvilpta.

Savukārt pagājušā gada “Australian Open” turnīrā uzvaru guva dāniete Karolīna Vozņacka.

Šogad šajā turnīrā piedalījās arī Latvijas sportistes Anastasija Sevastova (WTA 12.) un Aļona Ostapenko (WTA 22.). Sevastova aizkļuva līdz pat astotdaļfinālam, kur piekāpās tieši Osakai, bet Ostapenko turnīru noslēdza jau pirmajā kārtā.