Jātnieks Neretnieks triumfē Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā

Kristaps Neretnieks, sportazinas.com
Foto: LJF

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks ar zirgu Moon Ray svētdien Polijā triumfēja Pasaules kausa četru zvaigžņu “Grand Prix” maršrutā, iegūstot olimpiskās kvalifikācijas punktus, gan pasaules reitinga punktus.

Maršrutā startēja 43 pāri, kas pārstāvēja 16 Eiropas valstis, bet viens duets pārstāvēja Japānu un viens – Ķīnu. Neretnieks ar Moon Ray startēja maršruta sākumā un pirmie pamatmaršrutu veica bez soda punktiem, kamēr pēc latvieša vēl deviņi pāri kvalificējās pārlēkšanai.

“Lielākās problēmas mums ar Moon Ray šajās sacensībās sagādāja ūdens grāvis. Pirmajā dienā Moon Ray no tā nobijās un nelēca – viņš nekad tā nebija darījis un tas mūs pārsteidza nesagatavotus. Arī pirms tam viņš nelēca pat šķērsli, kas atradās tikai pirms ūdens grāvja, tāpēc “Grand Prix” maršrutā ūdens grāvis mums bija pati bīstamākā un grūtākā vieta, pārējais maršruts nebija tehniski ļoti grūts, tikai ļoti augsts,” teica Neretnieks.

“Pārlēkšanā man nebija konkrēta plāna, jo es lecu pirmais, nevarēju apskatīties kā lec citi, tāpēc riskēju, bet saprātīgi jāju mazus pagriezienus un centos jāt diezgan ātri. Grūtāk bija gaidīt rezultātus, jo pēc manis lēca vēl deviņi ļoti spēcīgi jātnieki. Šoreiz veiksme bija mūsu pusē, kaut gan sacensību sākumā tā nebūt nelikās,” norādīja sportists.

Triumfējot šajā “Grand Prix” maršrutā Neretnieks ar Moon Ray spēruši vēl vienu soli tuvāk olimpiskajai kvalifikācijai, bet sportists vairākkārt atzinis, ka starts Olimpiādē ir viens no viņa karjeras mērķiem. „Moon Ray ir labākais zirgs, kāds man līdz šim ir bijis. Zirgi ar tādu sirdi kā viņam ir liels retums, viņš ir ļoti īpašs, ļoti patstāvīgs savā domāšanā, bet vienmēr gatavs cīnīties kopā ar mani,” savu partneri raksturoja Neretnieks.

Olimpiskajā reitingā Neretnieks šobrīd atrodas trešajā vietā C grupā aiz Izraēlas pārstāvjiem, kuru mērķis ir kvalificēties kā komandai, viņiem pašlaik esot stabiliem līderiem. Arī Polijas sportisti, kuri ieņem nākamās trīs vietas aiz Neretnieka, visticamāk, olimpiskajām spēlēm kvalificēsies kā komanda.

Informāciju sagatavoja Latvijas Jātnieku federācija

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par