Galvaspilsētas klubi turpina jaudīgi – “Riga” un RFS “Optibet Virslīgā” tiek pie kārtējām uzvarām

04/06/2023 18:32
Duglass Aureliu

“Riga” svētdien svinēja uzvaru “Optibet Virslīgas” 17.kārtas ievadā. “Riga” viesos ar 2:0 (2:0) pieveica “Metta” komandu.

Sākumā “Metta” cienījami cīnījās ar līdervienību, taču 20.minūtē “Riga” izvirzījās vadībā ar 11 metru soda sitienu. Duglass Aureliu sita vārtu kreisajā apakšējā stūrī, bet vārtsargs Jānis Beks bija ceļā uz otru vārtu stūri. Otrie vārti 34.minūtē arī krita pēc standartsituācijas, izpildot stūra sitienu no kreisās puses. Raivis Jurkovskis vārtsarga laukuma kreisajā pusē ar galvu bumbu pāradresēja vārtu priekšā, kur to vārtos no vārtu līnijas ar galvu iebīdīja Antonijs Černomordijs.

“Metta” futbolistiem šī ir veiksmīgākā sezona kluba vēsturē, un komandas sniegums ļauj tai atrasties turnīra tabulas otrajā grupā, kas cīnās par vietu pirmajā trijniekā. “Riga” šosezon nav izjutusi zaudējuma rūgtumu un ir ieguvusi 42 no maksimāli iespējamajiem 48 punktiem, tos zaudējot tikai divās spēlēs RFS un vienā – ar “Daugavpili”. “Riga” komandai šajā sezonā vairs nevarēs palīdzēt viens no uzbrukuma veidotājiem, pussargs Usejnu Njangs. Pirmā apļa savstarpējā mačā “Riga” uzvarēja pārliecinoši ar 4:0.

Dienas otrajā spēlē turnīra vicelīdere RFS izbraukumā ar rezultātu 6:1 (1:1) sagrāva Salaspils “Super Nova”. Laukuma saimniekiem izdevās pirmajiem izvirzīties vadībā, kad spēles astotajā minūtē rīdzinieku vārtos bumbu raidīja Jevgenijs Miņins, taču 12 minūtes vēlāk Sedriks Kuadio izlīdzināja rezultātu.

Sākoties otrajam puslaikam, RFS vajadzēja septiņas minūtes, lai pārņemtu vadību, precīzi 11 metru soda sitienu izpildot Petram Marešam. Vēl pēc septiņām minūtēm pārsvaru dubultoja Stefans Paničs, 64.minūtē trīs vārtu pārsvaru panāca Artūrs Zjuzins, bet trīs minūtes vēlāk mājinieku vārtsargu pārspēja Andrejs Iličs. Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām savos vārtos bumbai netīšām palīdzēja nonākt “Super Nova” spēlētājs Ivans Patrikejevs, rezultātam kļūstot 6:1 par labu rīdziniekiem.

Kārtas turpinājumā pirmdien “Daugavpils” mājās uzņems “Liepāju” un “Jelgava” – “Valmieru”, bet otrdien “Tukums 2000″/”Telms” futbolisti savā laukumā cīnīsies ar “Auda” komandu.

Turnīra tabulas augšgalā ar 45 punktiem 17 spēlēs ir “Riga”, 41 punkts ir RFS, 26 punkti 16 spēlēs – “Valmierai”, bet 22 punkti – “Auda”. 22 punktus ir sakrājusi “Metta”, 15 mačos 20 punkti ir “Liepājai”, bet 16 cīņās 15 punkti – “Jelgavai” un “Tukums 2000″/”Telms”, 13 punkti ir “Daugavpilij” un septiņi – “Super Nova”.