Jauns ieraksts vēstures grāmatās – Holanns labo gūto vārtu rekordu premjerlīgas sezonā

03/05/2023 23:58
Ērlings Holanns

Šovakar Anglijas premjerlīgas spēlē Mančestras “City” savā laukumā ar 3:0 pieveica Vesthemas “United”, atkal atgriežoties turnīra līderpozīcijās.

“City” jau no spēles sākuma dominēja – pirmajā puslaikā mājiniekiem piederēja 80% bumbas kontrole. Pirmajās 45 minūtēs gan to neizdevās pārvērst precīzos sitienos, taču otrā puslaika ievadā tas tika paveikts – pēc Rijada Mahreza izpildītās standartsituācijas pirmais pie bumbas tika Neitans Akē, atklājot spēles rezultātu – 1:0.

Lai gan Vesthema veica divas maiņas, spēles scenārijs nemainījās, tostarp 70. minūtē viesi laukuma centrā pieļāva kļūdu. “City” futbolisti pārtvēra bumbu, Džeks Grīlišs ar piespēli aizsūtīja Ērlingu Holannu izgājienā pret vārtsargu, un norvēģis ar aukstasinīgu sitienu, pārceļot bumbu pāri Lukašam Fabianskim, pārsvaru dubultoja (2:0). Šie vienlaikus bija vēsturiski vārti – Holannam tas bija 35. gols šosezon un viņš laboja premjerlīgas rekordu gūtajos vārtos vienā sezonā. Līdzšinējais rekords piederēja leģendārajiem Anglijas uzbrucējiem Endrū Koulam (1993./1994. gada sezonā) un Alanam Šīreram (1994./1995.).

Gala rezultātu 85. minūtē nokārtoja laukumā uz maiņu nākušais Fils Fodens. Pēc izcīnītā panākuma “City” atkal atgriezusies turnīra līderpozīcijās – mančestrieši 33 spēlēs iekrājuši 79 punktus, kamēr tuvākie sekotāji Londonas “Arsenal” tikuši pie 78 punktiem. Tiesa, “City” ir viena spēle rezervē.

Vakara otrā mačā “Liverpool” pietika ar vieniem vārtiem, lai pārspētu “Fulham” (1:0). Vienīgos vārtus ar 11 metru soda sitiena palīdzību guva Mohameds Salāhs.