Jaunā slēpotāja Aboltiņa triumfē Somijas čempionāta nobrauciena sacensībās

03/04/2017 17:58

Divkārtējā šī gada Latvijas čempione Agnese Āboltiņa pirmdien triumfēja Somijas čempionāta sacensībās nobrauciena disciplīnā.

Āboltiņa tuvāko sekotāju Kiu-Emiliju Hakalu no Somijas apsteidza vien par divām sekundes simtdaļām. Āboltiņa šajās sacensībās guva 130,92 FIS kategorijas punktus, kas gan nav augstvērtīgs rezultāts un sportistei nobraucienā šis ir vājākais rezultāts kopš 2013.gada.

Vēl nobrauciena sacensībās dāmām septīto vietu guva Liene Bondare, savācot 165,95 FIS punktus.

Tikmēr nobraucienā vīriem desmito vietu izcīnīja Elvis Opmanis, bet viņš tika pie 76,69 FIS punktiem, kas ir daudz augstvērtīgāks rezultāts nekā latviešu dāmām. Šis kļuva par augstvērtīgāko rezultātu nobraucienā sportista karjerā, tomēr viņš šajā disciplīnā piedalījies vien četrās sacensībās.

Vēl 34.vietu izcīnīja Dāvis Zvejnieks (133,44 FIS punkti), Žaks Gedra bija 36.pozīcijā (135,01 FIS punkts), bet Kristers Čerņevskis palika 43.pozīcijā (182,14 FIS punkti).

Tāpat pirmdien notika arī Somijas čempionāta supergiganta sacensības, kurās vīriem devīto vietu guva Kristaps Zvejnieks (49,59 FIS punkti), Opmanis tika pie 21.vietas (63,78 FIS punkti), Gedra ierindojās 30.vietā (79,26 FIS punkti), bet Čerņevskis bija 61.pozīcijā (140,55 FIS punkti). Savukārt dāmu sacensībās Āboltiņa bija ceturtā (79,37 FIS punkti), kamēr Bondare guva astoto vietu (91,68 FIS punkti).

Sacensības turpināsies līdz ceturtdienai un daudziem Latvijas izlases sportistiem tās ir noslēdzošās šosezon.