Jaunais autosportists Blūms: Šobrīd neesam Eiropas un pasaules līmenī konkurētspējīgi

07/06/2015 15:46

“LMT Autosporta Akadēmijas” pilots Emīls Blūms šobrīd vēl nav Eiropas un pasaules līmenī konkurētspējīgs, pēc sacensībām Portugālei piederošajās Azoru salās atzina pats autosportists.

Kā zināms, Blūms sestdien Eiropas rallija čempionāta (ERČ) posmu noslēdza pēdējā, astotajā, vietā junioru vērtējumā.

“Lai gan rallijs bija skaists un visādā ziņā lielisks, esmu priecīgs, ka tas ir galā. Esmu ieguvis milzīgu pieredzi, kas noteikti palīdzēs manā rallija braucēja karjerā. Tomēr reizēm ir vērtīgi izvērtēt savu rezultātu bez liela patosa. Realitāte ir tāda, ka šajā rallijā bijām vieni no lēnākajiem. Tas nozīmē, ka šobrīd neesam Eiropas un pasaules līmenī konkurētspējīgi. Ja man būtu jāvērtē savs sniegums, es liktu četrinieku desmit ballu sistēmā. Pēdējā ieskaitītā atzīme, un arī tikai tāpēc, ka nobraucām līdz finišam,” stāstīja Blūms.

Kā zināms, vēl viens latvietis Ralfs Sirmacis ar stūrmani Artūru Šiminu (“Peugeot 208 R2”) pirmajās divās dienās ilgstoši cīnījās par vietu junioru ieskaites trijniekā, tomēr otrajā dienā pēc kļūdas bremzējot atkrita uz lejasgalu. Savukārt sestdien ekipāža vairs uz starta neizgāja.

“Sirmacis Azoru salās pierādīja, cik ātri var būt Latvijas rallija braucēji. Mūsu mērķis ir būt tikpat ātriem un vēl ātrākiem – ir jāturpina strādāt un jāanalizē kļūdas, kā arī biežāk jādodas uz ārvalstīm. Tikai spēcīgos čempionātos, kāds ir Eiropas junioru čempionāts, tu vari ieraudzīt savu patieso līmeni. Un šobrīd līmenis diemžēl nav no tiem augstākajiem,” savu un Sirmača sniegumu komentē Blūms.

Tomēr jaunais autobraucējs ir optimistisks un slavē komandas darbu.

“Mehāniķi bija lieliski, palīdzot servisa zonā savest kārtībā automašīnu un atlikt vietā nolūzušo riteni. Arī visi fani bija entuziasma pilni un gatavi iesaistīties remontdarbos. Šis man bija pirmais rallijs ārpus Baltijas valstīm, un es to atcerēšos visu mūžu,” teica Blūms, kurš ir pateicīgs “LMT Autosporta Akadēmijai” par iespēju startēt Azoru salās.

Tikmēr komandas vadītājs Dainars Dambergs pauž gandarījumu, ka Blūmam izdevās sasniegt finišu tik sarežģītā rallijā.

“Prieks, ka Blūms parādījis savu briedumu, un nemeklē savam rezultātam attaisnojumus, kā arī vēlreiz pierādīja savu cīņassparu, nepadodoties pat šķietami bezcerīgā situācijā un turpinot braukt arī uz trim riteņiem. Tas komandai dod pārliecību, ka sportists apzinās savas kļūdas un ir gatavs tās labot, kā arī nezaudē optimismu. Ne reizi vien Blūms pierādījis, ka spēj būt ātrs rallija braucējs, un komanda pilnībā atbalstīs viņu, kamēr vien pats sportists meklēs risinājumus sava ātruma uzlabošanai. Tāpat gribu uzteikt arī mehāniķus – Ivo Banku un Jāni Jumīti, kuri paveica lielisku darbu, salabojot automašīnu pēc negadījuma ar nolauzto riteni,” teica Dambergs.

Kā zināms, šogad Blūms nepiedalīsies “LMT Autosporta akadēmijas” pilotu iecienītajā pasaules autorallija čempionāta (WRC) posmā Polijā, jo, domājot ilgtermiņā, vēlas sasniegt savus mērķus, pakāpeniski ejot cauri ERČ.

Pērn “LMT Autosporta akadēmija” apņēmās tuvāko trīs gadu laikā izaudzināt pasaules autorallija čempionāta junioru klases (JWRC) čempionu.

Projekta mērķis ir dot iespēju Latvijas perspektīvākajiem jaunajiem autosportistiem startēt rallija sacensībās, nodrošinot finansējumu no Latvijas čempionāta līdz pat WRC līmenim.

Šogad ERČ junioru čempionātā pilnu sezonu aizvadīs pilots Sirmacis, kurš vēl pagājušajā sezonā pārstāvēja “LMT Autosporta akadēmiju”, bet šogad brauc “Sports Racing Technologies” (SRT) komandas rindās.

Avots: LETA

Foto: delfi.lv

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…