Jaunais Pogačars izcīna uzvaru “Vuelta a Espana” devītajā posmā

Divdesmitgadīgais slovēņu riteņbraucējs Tadejs Pogačars no “UAE-Team Emirates” komandas svētdien izcīnīja uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena “” devītajā posmā, pēc kura par kopvērtējuma līderi kļuva 2016.gada čempions Nairo Kintana.

Svētdien riteņbraucējiem bija jāveic samērā īss 94,4 kilometrus garš posms, taču tajā bija jāpieveic pieci smagi kāpumi, no kuriem trīs bija posma pēdējos 20 kilometros. Turklāt sacensību laikā bija arī pamatīgs negaiss.

Sacensību pēdējos kilometros vadībā bija Marks Solers (“Movistar”), taču vairāki viņa sekotāji centās uzbrukt spāņa pozīcijai. Pāris kilometrus pirms finiša viņš pēc vienības pavēles pagaidīja savu komandas biedru Kintanu, lai kolumbietim palīdzētu pēdējā kāpumā.

Tikmēr līderpozīcijās izvirzījās Pogačars, kurš vadību noturēja līdz pat finišam. Slovēnis distanci beidza divās stundās 58 minūtēs un deviņās sekundēs.

Otro vietu izcīnīja Kintana, kurš uzvarētājam zaudēja 23 sekundes, bet vēl 25 sekundes vēlāk finišā iebrauca slovēnis Primožs Rogličs (“Jumbo-Visma”) un spānis Alehandro Valverde (“Movistar”). Solers samierinājās ar piekto vietu, kamēr astotais finišēja “Astana” vienību pārstāvošais kolumbietis Migels Anhels Lopess, kurš vienā no trases sekcijām paslīdēja un piedzīvoja kritienu.

“Jau no paša sākuma domāju tieši par šo posmu. Kad ieraudzīju laika prognozes, biju ļoti apmierināts, jo šādi apstākļi man nāk par labu. Šodien bija viltīgs posms ar daudz tehniskām problēmām un krusas vētru. Šī diena bija neticama,” pēc finiša teica Pogačars.

Šī gada Kalifornijas tūres un Algarves velobrauciena uzvarētājs Pogačars Spānijā debitē lielajās tūrēs, bet jau devītajā sacensību dienā tika pie pirmās uzvaras. Neskaitot komandu braucienos, viņš ir jaunākais “Vuelta a Espana” posma uzvarētājs kopš 1981.gada.

Pirmdien riteņbraucēji atpūtīsies, bet otrdien Spānijas tūre turpināsies ar individuālo braucienu.

Kopvērtējumā Kintana tuvāko sekotāju Rogliču apsteidz par sešām sekundēm, bet 17 sekundes atpaliek Lopess.

Velobrauciens noslēgsies 15.septembrī Madridē, kad būs veikts 21.posms.

Latvijas riteņbraucēji tāpat kā pagājušajā gadā Spānijas tūrē nepiedalās.

“Vuelta a Espana” norisinās 74.reizi. Pērn par čempionu tika kronēts brits Saimons Jeitss, kurš, tāpat kā 2017.gada čempions Kriss Frūms, šogad nestartē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par