Jaunais volejbola izlases treneris: Zinu, ka varam progresēt un kļūt par solīdu Eiropas komandu

21/01/2022 15:21
Mihals Gogols

Gan Latvijas vīriešu volejbola izlases jaunais galvenais treneris Mihas Meško Gogols, gan viņa jaunās komandas – Latvijas izlases – volejbolisti ir izslāpuši pēc jauniem panākumiem, Gogols piektdien apliecināja Latvijas izlases preses konferencē. LVF prezidents Jānis Buks, skaidrojot Gogola piesaistīšanu izlasei, preses konferences sākumā uzsvēra, ka Latvija šobrīd piedzīvo volejbola renesanses laiku.

“Esam spēruši pirmos soļus, lai atjaunotu volejbola tradīcijas. Pagājušā gada finālturnīrs ir pirmais spertais solis, bet tas ir tikai pirmais. Netaisāmies pie tā apstāties pēc tam, kad pēc 26 gadu pārtraukuma atkal esam spēlējuši Eiropas čempionāta finālturnīrā. Plāni ir ambiciozāki. Vēlamies, lai Latvijas volejbols ir Eiropas grandu vidū. Tāpēc vēl ir sperami daudzi soļi, un tas nav dažu gadu jautājums. Esam gatavi ilgtermiņa attīstībai. Jaunais solis ir jaunais valstsvienības galvenais treneris,” augsta ranga trenera uzaicināšanas nepieciešamību pamatoja Buks.

“Esmu ļoti laimīgs, ka LVF man uzticējās. Tas ir ļoti liels izaicinājums. Mēs kopā veidojam Latvijas volejbola nākotni. Bez tulkojuma nesapratu, ko teica prezidents, bet mani piesaistīja vārdu salikums “volejbola renesanse”. Ticu, ka varam to paveikt ar mūsu smagu darbu,” uzsvēra Gogols.

“Esmu izsalcis pēc jauniem panākumiem. Esmu runājis ar spēlētājiem, un zinu, ka viņi ir tādi paši. Un viņi uzskata, ka labākais laiks izlasei vēl ir tikai priekšā. Tāpēc mēs saderam kopā,” saka 2018.gada pasaules čempiones Polijas treneris. “Meklēju izaicinājumu kopā ar ambicioziem cilvēkiem. Ar lielu daļu spēlētāju esmu runājis, redzēju izlases spēles Eiropas meistarsacīkstēs. Zinu, ka varam progresēt – varbūt par 5%, varbūt 20% – un kļūt par solīdu Eiropas komandu.”

Viņš uzsvēra, ka brīdis progresam ir labs, jo volejbolisti spēlē labos Eiropas klubos, kas ir pirmais nosacījums snieguma uzlabošanai. Otrkārt, tajos regulāri ir jāspēlē, viņš piebilda. Kā argumentu par labu sadarbībai viņš uzsvēra Latvijas un Polijas tuvumu ģeogrāfiskā ziņā. Ar 15-16 spēlētājiem viņš jau ir runājis un uzsver, ka puiši grib spēlēt izlasē, kas nav ierasta lieta visās izlasēs.

Treneris šobrīd vērtē spēlētāju iespējamo devumu izlasei dažādos spēles elementos un domā, kā labāk izmantot viņu stiprās puses. Tāpat svarīgi, viņaprāt, ir pielāgot savu spēles filozofiju izlasei un konkrētajiem volejbolistiem, jo nedrīkst ar vienu filozofiju strādāt visās vietās vienādi.

Viņš uzsver, ka izlasei nepieciešams labāks uzbrukums, lai regulāri gūtu punktus, servējot pretiniekam. Tāpat ir iespējas mainīt mentalitāti, kas liedz uzvarēt setus, un samazināt kļūdu skaitu. Šobrīd tiek strādāts pie izlases pārējo treneru un apkalpojošā personāla kandidatūrām. Gogols neslēpj, ka viņš izlasē gribētu divus augsta ranga trenerus no Polijas, bet labprāt strādātu kopā arī ar kādu Latvijas speciālistu, kurš vērtētu spēlētājus vietējā čempionātā.

Jau ziņots, ka Gogols ieņēma igauņu trenera Avo Kēla atstāto amatu decembrī, noslēdzot vienošanos uz vienu gadu ar iespēju to pagarināt uz vēl vienu, ja Latvijas valstsvienībai izdosies iekļūt Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā. 2018.gadā Gogols kļuva par Polijas izlases trenera Vitala Heinena palīgu. Kopā ar Polijas valstsvienību Gogols 2018.gadā kļuva par pasaules čempionu, bet pēdējos divos Eiropas čempionātos izcīnīja bronzas medaļas. 2021.gadā Latvijas vīriešu volejbola izlase pēc 26 gadu pārtraukuma spēlēja Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rihards Bukarts
17/05/2022 09:57

Rihards kā mērķis, Sotnieks kā skatītājs un kļūdu atkārtošana – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Norvēģiju

“Kā komanda mēs varējām nospēlēt krietni labāk, bet pats galvenais ir tas, ka izcīnījām trīs punktus,” aptuveni šādas domas, varbūt pateiktas ar citu vārdu palīdzību, skanēja pēc Latvijas un Norvēģijas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…