Jaunākajā testēšanas kārtā NHL vairāk nekā 20 inficētie

Gerijs Betmens, sportazinas.com
Gerijs Betmens | Foto: NHL

Nacionālā hokeja līga () pirmdien paziņoja, ka iegūti jaunākie rezultāti no pēdējās Covid-19 testu kārtas, pēc kuras noskaidrojies, ka kopumā 23 hokejisti sirgst ar koronavīrusu, ziņo .

Jau jūnijā NHL paziņoja, ka pirms sezonas sākuma veiks vairākas testēšanas kārtas. Pirmajā no tām saslimšana ar vīrusu tika konstatēta 11 hokejistiem, bet otrajā noteikti vēl četri jauni gadījumi, to kopējam skaitam pieaugot līdz 15.

Pirmdien līga paziņoja, ka pēdējie veiktie testi parādījuši jaunus saslimšanas gadījumus, kā rezultātā kopumā konstatēti jau 23 saslimšanas gadījumi.

“Līdz 6.jūlijam NHL otrajā fāzē jeb komandu treniņos piedalījušies 396 spēlētāji. Kopumā līdz šim hokejistiem, kas piedalījušies treniņos, veikti jau 2900 Covid-19 testi (tostarp 1400 pagājušajā nedēļā). Kopumā ar vīrusu inficējušies 23 hokejisti,” teikts līgas paziņojumā.

Tāpat NHL vēsta, ka ir informēta par 12 saslimšanas gadījumiem starp spēlētājiem, kuri līdz šim vēl nav pievienojušies komandām individuālajos treniņos.

8.jūnijā sākās otrā fāze NHL plānam, kas paredz atgriešanos laukumos un 2019./2020.gada sezonas pabeigšanu. Ar šo datumu komandas varēja atvērt savas treniņu halles nelielām grupu nodarbībām.

NHL katru nedēļu ziņo par veiktajiem testiem, taču neatklāj spēlētāju identitātes vai klubus.

Otrajā fāzē komandas treniņu zālēs notiek nodarbības, kurās ir ne vairāk par sešiem spēlētājiem. Trešās fāzes sākums paredzēts 13.jūlijā, kad vienības varētu uzsākt savas treniņnometnes.

Jau iepriekš klubu īpašnieki un spēlētāji vienojās arī par 24 komandu izslēgšanas spēļu formātu.

Formāts paredz “play-off” kvalifikācijas kārtā aizvadīt sērijas līdz trim uzvarām, pēc tam pārejot uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.

Līga un spēlētāju arodbiedrība arī vienojās, ka izslēgšanas spēles nenotiks tradicionālajā spēļu režģī, kad katra komanda zina, ar kura pāra uzvarētāju aizvadīs nākamās kārtas mačus, bet komandas pēc katras kārtas tiks izsētas no jauna.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par