Pārbūvētā “Cavaliers” sabojā Pīrsa godināšanas vakaru Bostonā (VIDEO)

12/02/2018 01:51

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) aizvadītas kārtējās regulārās sezonas spēles. Kārota intriga izpalika Bostonas “Celtics” un jaunā veidolā izveidotās Klīvlendas “Cavaliers” duelī, toties par to pārūpējās Atlantas “Hawks” un Detroitas “Pistons” komandas.

Bostona iepriekš savu skatītāju priekšā negaidīti piekāpās Indiānas “Pacers” vienībai un arī šodien nevarēja atļauties zaudēt, jo pēc spēles bija paredzēta “Celtics” kluba leģendas Pola Pīrsa numura iemūžināšana “TD Garden” arēnas griestos. Taču Lebrons Džeimss un co šo mirkli sabojāja…

Spēles sākums skatītājos viesa cerības, ka priekšā gaidāms saspringts basketbola vakars. Pirmajā ceturtdaļā komandas rezultāta starpībā viena otru neaizlaida tālāk par divu grozu attālumu. Nelielu izbīli noķēra Klīvlendas fani, kad vienā no epizodēm pēc sadursmes ar Āronu Beinsu ceļgaļu saķēra Džeimss. Tiesa, viņš pēc pāris minūtēm atpūtas jau bija gatavs atgriezties spēlē.

Arī otrā ceturtdaļa iesākās līdzīgi, taču tās beigās iniciatīvu pārņēma “Cavaliers”, puslaika pārtraukumā dodoties ar +12. Sākoties otrajam puslaikam, turpinājās Klīvlendas dominance – palielināta rezultāta starpība līdz +26, praktiski noņemot jautājumus par uzvarētāju un uz arēnu atnākušajiem skatītājiem ļaujot jau gatavoties Pīrsa godināšanas ceremonijai. Spēle noslēdzās ar 121:99 “Cavs” labā.

Spēles apskats:

Labākie spēlētāji “Celtics” rindās bija Īrvings, kurš guva 18 punktus un asistēja piecreiz partneriem, savukārt produktīvākais vīrs mājiniekiem bija Terijs Rozjērs, kuram 21 punkts, deviņas atlēkošās bumbas un piecas piespēles.

“Cavaliers” sastāvā ierasti labi spēlēja Džeimss, kuram nedaudz pietrūka līdz “triple-double” – 24 punkti, 10 piespēles un astoņas atlēkošās bumbas.

Tikmēr aizraujošs mačs norisinājās Atlantā, kur vietējā “Hawks” uzņēma Detroitas “Pistons” vienību.

Lai arī “Hawks” ir viena no līgas pastarītēm, bet “Pistons” aktīvi cīnās par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs un nesen maiņas darījumā ieguva Bleiku Grifinu, spēle bija ļoti līdzīga jau no paša spēles sākuma, vadībā esot te vienai, te otrai komandai.

Spēles galotnē augstasinīgāki izrādījās mājinieki, kas visā mačā svinēja uzvaru ar 118:115.

Atlantas rindās labākais bija Denis Šroders, kurš izcēlās ar 23 gūtiem punktiem un septiņām rezultatīvajām piespēlēm, savukārt viesu rindās bija par maz ar Grifina 23 punktiem, septiņām bumbām un sešām piespēlēm, kā arī kārtējā iespaidīgā Andrē Dramonda “double-double” – 25 punkti un 15 atlēkošās bumbas.

Ņujorkas “Knicks” vienība, kurai ilgstoši būs jāiztiek bez ceļgala traumu guvušās latviešu zvaigznes Kristapa Porziņģa, svētdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē viesos ar rezultātu 113:121 (37:36, 25:32, 22:26, 29:27) zaudēja Indiānas “Pacers”, šajā mačā ņujorkiešu rindās debitējot aizsargam Emanuelam Mudiejam.

“Knicks” cieta sesto zaudējumu pēc kārtas, vēl vairāk samazinot savas izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs, kamēr “Pacers” izcīnīja sesto panākumu pēdējos astoņos mačos. “Pacers” pēdējās 12 mājas spēlēs pret “Knicks” komandu uzvarējusi 11 reizes.

Ņujorkas komandā šajā mačā debitēja aizsargs Mudiejs, kuru ceturtdien, kad NBA klubi varēja veikt pēdējos darījumus ar spēlētājiem, iemainīja no Denveras “Nuggets” vienības, šajā maiņā šķiroties no uzbrucēja Daga Makdermota.

Mudiejs laukumā devās no rezervistu soliņa, nospēlējot 29 minūtes, kuru laikā guva 14 punktus un izdarīja desmit rezultatīvas piespēles.

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta svētdienas spēļu rezultāti:

Šarlotes “Hornets” – Toronto “Raptors” 103:123 (26:30, 29:32, 19:28, 29:33);

Atlantas “Hawks” – Detroitas “Pistons” 118:115 (28:23, 27:33, 27:24, 36:35);

Bostonas “Celtics” – Klīvlendas “Cavaliers” 99:121 (32:31, 20:33, 22:31, 25:26);

Indiānas “Pacers” – Ņujorkas “Knicks” 121:113 (36:37, 32:25, 26:22, 27:29);

Hjūstonas “Rockets” – Dalasas “Mavericks” 104:97 (27:19, 30:36, 30:20, 17:22);

Minesotas “Timberwolves” – Sakramento “Kings” 111:106 (23:29, 33:25, 19:26, 36:26);

Oklahomasitijas “Thunder” – Memfisas “Grizzlies” 110:92 (35:18, 39:36, 21:26, 15:12);

Portlendas “Trail Blazers” – Jūtas “Jazz” 96:115 (26:19, 18:24, 19:38, 33:34).