Jaunzema superspēle kaldina LU uzvaru apvienotās līgas mačā pār valmieriešiem

16/12/2018 19:30

Ar produktīvu sniegumu izceļoties Linardam Jaunzemam, “Latvijas Universitātes” (LU) komanda svētdien izcīnīja uzvaru “OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas regulārā čempionāta mačā.

“Studenti” savā laukumā ar rezultātu 80:71 (23:25, 19:18, 22:11, 16:17) pārspēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” vienību.

LU rindās rezultatīvākais bija komandas kapteinis un iepriekšējās sezonas LBL visvairāk progresējušais spēlētājs Jaunzems, kurš šajā mačā guva 24 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, veica piecas rezultatīvas piespēles, pārtvēra četras bumbas un izprovocēja 12 noteikumu pārkāpumus. Viņš šajā mačā iekrāja 50 efektivitātes koeficienta punktus.

Vēl mājiniekiem 17 punktus guva Kārlis Zunda, bet 14 punkti bija Rendijam Feikneram.

Tikmēr Valmieras vienībā 21 punktu guva Edmunds Elksnis, 17 punkti bija Jānim Kaufmanim, bet 11 punkti – Klāvam Dubultam.

LU pamatus uzvarai ielika otrā puslaika sākumā, kad spēles trešo ceturtdaļu iesāka ar 13 punktu izrāvienu, panākdami 55:45. Spēles ceturtajā ceturtdaļā laukuma saimnieku pārsvars sasniedza 16 punktus, kas gan tika nedaudz sadeldēts, tomēr tas LU komandai netraucēja izcīnīt uzvaru.

LU komanda izcīnījusi divas uzvaras pēc kārtas, kamēr Valmieras klubam pašlaik ir sešu neveiksmju josla.

Abas vienības tabulā atrodas viena otrai blakus – LU ar četrām uzvarām 11 spēlēs ir 11. vietā, kamēr valmierieši ar trim panākumiem 13 mačos ir uzreiz aiz “studentiem”.

Latvijas-Igaunijas līgas kopvērtējuma vadībā ar 12 uzvarām 13 mačos atrodas “Ventspils”, kamēr otrā ar 11 panākumiem 12 cīņās ir Tallinas “Kalev”/”Cramo”. Trešā ar desmit uzvarām 11 mačos ir “VEF Rīga”, bet ceturtā ar desmit panākumiem 13 cīņās ir “Ogre”. Piektajā pozīcijā ar astoņām uzvarām 13 mačos ir Tallinas “TalTech”, kam ar astoņiem panākumiem 14 mačos seko Tallinas “Kalev”/TLU. Septītā ar septiņām uzvarām 14 dueļos ir “Betsafe”/”Jūrmala”, kamēr pirmo astoņnieku ar sešām uzvarām 12 cīņās noslēdz “Tartu Universitāte”.

Aiz pirmā astoņnieka ar sešām uzvarām 14 mačos ir Pērnavas “Sadam”, bet pirmo desmitnieku ar piecām uzvarām 13 spēlēs noslēdz Raplas “Avis Utilitas”. Pie četrām uzvarām 11 spēlēs tikusi “Latvijas Universitāte”, kamēr trīs panākumi 13 cīņās ir “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepājas” komandām, aiz kurām ar divām uzvarām 12 dueļos ir “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”. Savukārt tabulu ar zaudējumiem visās 12 spēlēs noslēdz “Jēkabpils”/”SMScredit.lv”.

Jaunizveidotajā Latvijas un Igaunijas līgas čempionātā šosezon piedalās 15 komandas.

Turnīrā komandas aizvadīs divu apļu cīņas, pēc tam astoņām labākajām piedaloties izslēgšanas spēlēs, noskaidrojot četras finālturnīra jeb “Final Four” dalībnieces. Savukārt pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Šogad par Latvijas čempioniem pirmo reizi kopš 2014.gada kļuva “Ventspils” basketbolisti, kas finālsērijā ar 4-2 pieveica pagājušās sezonas čempioni “VEF Rīga”. Savukārt Igaunijā triumfēja Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kas finālsērijā ar 4-0 guva virsroku pār “Tartu Universitāti”.