Jēkabpils “Lūši” Baltijas līgā trīs setos uzvar Daugavpils komandu

Jēkabpils Lūši
"Jēkabpils Lūši" | Foto: "Jēkabpils Lūši"

Jēkabpils “Lūšu” vienība svētdien izcīnīja uzvaru “Credit24” Baltijas volejbola meistarlīgas spēlē.

Jēkabpilieši viesos ar rezultātu 3-0 (25:10, 25:21, 25:18) pārspēja “Daugavpils Universitātes”/”Ezerzeme” vienību.

Jēkabpils komandā 15 punkti, no kuriem četri sakrāti blokā, tika līgas oktobra labākajam spēlētājam Kristapam Šmitam, bet desmit punktus guva Armands Āboliņš.

Mājiniekiem cīņā pa septiņiem punktiem sakrāja Andris Širjakovs un Rihards Puķītis, kurš spēlē pret savu bijušo komandu gan tikai pēdējo setu sāka pamatsastāvā, uzbrūkot ar teicamu 75% efektivitāti.

Sestdien daugavpilieši četros setos atzina “RTU Robežsardze”/”Jūrmala” pārākumu.

“Pret šīm divām komandām uzvarēt ir ļoti grūti,” vaicāts par izredzēm šajā nedēļas nogalē, pēc spēlēm sarunā ar Latvijas Volejbola federāciju (LVF) teica Daugavpils vienības galvenais treneris Guntis Atars.

“Varam censties cīnīties atsevišķos spēles nogriežņos. Vakar izdevās uzvarēt setu, kas jau ir panākums. Tomēr pret šiem diviem pretiniekiem mums pagaidām ir grūti cīnīties, jo pretinieku rindās spēlē krietni pieredzējušāki volejbolisti. Savukārt jaunības maksimālisms mums pagaidām izpaliek. Tieši mūsu pieredzējušajiem spēlētājiem, šķiet, ir vieglāk sagatavoties spēlēm, bet jauniešiem vajag emocijas, ko kavē neritmiskais sacensību grafiks. Pēc labi nospēlēta mača gribējās turpinājumu ar pozitīvām emocijām, bet tad bija divu nedēļu pauze,” stāsta Atars.

Covid-19 epidēmija ir ietekmējusi spēļu grafiku, bet treniņi astoņas reizes nedēļā notiek, un tas ir tikai laika jautājums, kad tiks gūti pirmie punkti arī turnīra tabulā.

Par svētdienas cīņu gan Atars saka, ka grūti bija saskatīt šodien ko pozitīvu savā laukuma pusē. Arī pretinieks bija spēcīgs.

“Mūsu bezspēcība dažās pozīcijās – blokā, servēs un servju uzņemšanā – mums liedz iegūt vairāk nepieciešamo pozitīvo emociju. Piemēram, šodien liku komandai servēt brīvi, nebaidoties kļūdīties, bet tāpat serves bija nedrošas, un viesu servju uzņemšanu iedragāt nespējām,” secina Atars.

Līgas vadībā ar 26 punktiem deviņās cīņās ir “Saaremaa”. Jēkabpils “Lūši” ar 16 punktiem septiņos mačos ieņem otro vietu, apsteidzot Tartu “Bigbank” un triju latviešu pārstāvēto “Parnu”, kam ir 15 un 12 punkti astoņās un sešās spēlēs. Piektā ar 11 punktiem septiņās cīņās ir “RTU Robežsardze”/”Jūrmala”, kamēr “Biolars”/”Jelgava” ar četriem punktiem septiņos dueļos aizņem astoto pozīciju, bet “Daugavpils Universitāte”/”Ezerzeme” piecās cīņās palikusi bez punktiem un ir pēdējā starp desmit vienībām.

Vīriešu konkurencē šogad “Credit24” Meistarlīgā piedalās desmit komandas – piecas no Igaunijas (Tartu “Bigbank”, “Parnu”, “Saaremaa”, Tallinas “Selver” un “TalTech”), četras no Latvijas (“Daugavpils Universitāte”/”Ezerzeme”, “RTU Robežsardze”/”Jūrmala”, Jēkabpils “Lūši” un “Biolars”/”Jelgava”), un dalībnieku vidū atkal ir Lietuvas pārstāvji – Klaipēdas “Amber Volley”.

Šī gada marta beigās turnīra rīkotāji Covid-19 izplatības dēļ pieņēma lēmumu neizspēlēt “Final four” turnīru, kā rezultātā čempioni netika kronēti.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par