Jēkabpils “Lūši” komandu krīze praktiski nav ietekmējusi

Jēkabpils Lūši, sportazinas.com
Jēkabpils "Lūši" | Foto: LVF

Sporta kluba “” volejbola komandu krīze šosezon praktiski nav ietekmējusi, sastāvs nākamajai sezonai jau ir nokomplektēts par 95%, un 1.jūnijā klubs gatavs sākt gatavošanos jaunajai sezonai, sarunā ar aģentūru LETA ceturtdien pastāstīja kluba prezidents Māris Trušelis.

Jēkabpils vienība no četrām Latvijas komandām aizvadītajā sezonā tika vistālāk “Credit24” meistarlīgā, ceturtdaļfinālā sērijā ar 2-0 pieveicot Latvijas vīriešu izlases galvenā trenera igauņu speciālista Avo Kēla vadīto “Parnu” vienību ar latviešu spēlētāju Kristapu Plataču ierindā un iekļūstot pusfinālā. Koronavīrusa epidēmijas dēļ līgas finālčetrinieka un Latvijas čempionāta mači palika neizspēlēti.

“Sports bija jāaptur. Tas bija pareizs lēmums. Kad krīze beigsies, tad arī varēsim domāt, kādu iespaidu tā uz klubu ir atstājusi,” par koronavīrusa izraisītās krīzes ietekmi uz aizvadītās sezonas Latvijas volejbola līderi saka kluba prezidents Māris Trušelis. “Šobrīd ietekme nav tik liela, kā tā var būt nākotnē. Piemēram, uzskatu, ka cēlājam Edvīnam Skrūderam uz gadu aizvērās durvis uz Eiropas klubiem. Bija doma, ka viņš varētu turpināt startēt profesionālākā līmenī – ne Latvijā un ne Baltijā.”

Kluba darbība Jēkabpils vienības prezidentam 13.martā līdz ar ārkārtējās situācijas pasludināšanu valstī apstājās vien uz divām nedēļām.

“Bija neziņa, bet pēc divām nedēļām atsākām darbību, domājot jau par to, ko darīsim ar spēlētājiem,” par pieņemamajiem lēmumiem saka “lūšu” kluba prezidents. “Mums ir tikai divi – trīs tādi, kuri vēl kaut kur piepelnās. Pārējie krīzē paliek bez algas. Tāds ir mūsu profesionālais sports, un, ja alga viņiem nav liela un ir līdz aprīļa beigām, tad, marta vidū, visam apstājoties, mēs, nemaksājot neko spēlētājiem, pamestu viņus zem tanka.”

“Ar spēlētājiem un apkalpojošo personālu tika runāts par iespējamo risinājumu, ar katru panākot savu vienošanos. Jēkabpils klubā katram tika mēģināts atrast labāko variantu,” saka Trušelis. “Klubam bija tāds kā finanšu drošības spilvens, ko mēs katru gadu mēģinām uzturēt. Krīzes laikā tas lieti noderēja. Ja citi saka, ka budžets ir mīnusos, mēs izejam no sezonas pa nullēm.”

“Divas nedēļas mums bija karantīna, un, kad sākām uzrunāt volejbolistus, bijām iztēlojušies trīs variantus,” pārdomas atspoguļo Jēkabpils kluba prezidents. “Pirmais – ekonomiskais – paredzētu pāriešanu uz junioru vecuma spēlētājiem, cīnoties ar U-20 vecuma skolēniem un studentiem tajā pašā Baltijas līgā, līdzīgi, kā to pēdējos gados ir darījusi Murjāņu komanda.”

“Otrais variants paredzēja, ka saviem audzēkņiem, kas jau ir studijas beiguši, palīdzēsim atrast darbu un trenēsimies pa vakariem, saglabājot amatieru statusu. Savukārt trešais variants nozīmēja jostu savilkšanu, bet turpināšanu trenēties pusprofesionālā režīmā,” uzskaita Trušelis.

Šobrīd izskatās, ka arī nākamo sezonu “lūši” sagaidīs pusprofesionālajā režīmā. Pagaidām sastāvs par 95% nākamajai sezonai ir nokomplektēts. Ir jautājums tikai par diviem spēlētājiem – diagonālo uzbrucēju Jāni Medeni, kurš šogad beidz 12.klasi un izvēlēsies turpmāko ceļu, un Latvijas izlases kandidātu cēlāju Edvīnu Skrūderu.

Skrūderam, iespējams, ir pienācis laiks izmēģināt spēkus spēcīgākā čempionātā. Viņš meklē klubu ārvalstīs, tai skaitā ar kādreizējā Itālijas čempionāta rezultatīvākā spēlētāja Gundara Celitāna sakaru palīdzību. Tuvākajā laikā cēlājam jādod atbilde, vai klubs ar viņu varēs rēķināties nākamajā sezonā.

Trušelis saka, ka Skrūdera jāvārda gadījumā ļoti reāla ir kluba pieteikšanās nākamās sezonas Eiropas kausu sezonai, kaut gan par pieteikšanās termiņiem viņam informācijas nav. Par to tiks domāts tad, kad būs zināmi komandas nākamās sezonas apveidi. Tomēr kluba prezidents priecāsies arī tad, ja volejbolistam izdosies atrast darbu ārzemju klubā, lai spertu nākamo soli pa karjeras kāpnēm.

Gatavošanos jaunajai sezonai klubs, kurā ir astoņi Latvijas izlases kandidāti, paredzējis sākt jau 1.jūnijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par