Jēkabpils “Lūši” un RTU/”Robežsardze” tiek pie uzvarām Baltijas līgā volejbolā

26/01/2019 23:00
Jēkabpils

“Credit24” Baltijas volejbola meistarlīgā šodien uzvaru izcīnīja “Jēkabpils lūši” un RTU/”Robežsardze”, kam gan panākums rokās nedevās viegli. Par to parūpējās OC “Limbaži”/MSĢ volejbolisti.

“Plānoto” uzvaru izcīnīja “Jēkabpils lūši”, kas savā laukumā ar 3:1 (18, 24, -23, 21) apspēlēja “TalTech”. Uzvarā Zigurds Adamovičs ieguldīja 18 (4 bloki), Jānis Medenis 17, Rihards Puķītis 13 un Ēriks Voroņko 11 punktus. Viesu rindās 20 punktus sakrāja Valentīns Kordass. “Lūši” ar 28 punktiem 17 spēlēs ieņem 5. vietu, taču tikpat punktu ir arī “Selver Tallinn”, kam ir par uzvaru mazāk.

RTU/Robežsardzei pēc pārliecinoši uzvarēta pirmā seta, kurā mājinieki nesenajiem pretiniekiem Latvijas kausa pusfinālā OC “Limbaži”/MSĢ atvēlēja vien 7 punktus, otrajā setā limbažnieki atgādināja, kurš uzvarēja savstarpējā spēlē Latvijas kausā, nedodot mājiniekiem nekādas cerības uz panākumu – 25:14.

Iespējams, limbažnieki uzvarētu arī šoreiz, ja būtu noturējuši 3. setā iegūto pārsvaru 12:7. Tomēr pēc Aleksandra Avdejeva uzbrukuma rezultāts tika izlīdzināts, un seta galotni labāk aizvadīja RTU/”Robežsardzes” puiši, setā gūstot pēdējos 4 punktus un punktu setam ar nesekmīgu uzbrukumu autā pieliekot limbažniekam Aleksandram Nasonovam – 25:22 rīdzinieku labā.

Visādi varēja beigties arī 4. sets, kura sākumā līgas vicelīderi izvirzījās vadībā ar 5:0. Viesi nepadevās, lēnām mazināja rezultāta starpību, līdz pēc Jāņa Jansona sekmīga bloka rezultāts kļuva 16:16. Ar vēl vienu Jansona bloku limbažnieki panāca 24:22 savā labā, taču tad divus necaursitamus blokus pēc kārtas izveidoja mājinieki (Antons Nazarovs un Avdejevs), rezultātu izlīdzinot. Viņiem piederēja arī seta beigas, uzvaras punktu uzbrukumā gūstot Avdejevam – 3:1 (7, -14, 22, 27).

Ar 39 punktiem 16 spēlēs rīdzinieki noķēruši “BIGBANK Tartu”, kam ir labāka setu attiecība un spēle rezervē. Trīs punkti mazāk ir Arta Caica pārstāvētajam “Saaremaa VK”, 6 – pērnaviešiem.

Neko “BIGBANK Tartu” Daugavpilī nevarēja padarīt DU volejbolisti, kuri piekāpās līgas līderim ar 0:3 (-17, -19, -15). Rezultatīvākais mājiniekiem ar 7 gūtajiem punktiem bija Dmitrijs Meinerts. Viesiem 17 punktus sakrāja Semjuels Džezefs Volkers.

Vēl vienā spēlē VK “Biolars”/Jelgava spēlētāji savā laukumā ar 0:3 (-20, -20, -17) piekāpās Latvijas izlases galvenā trenera Avo Kēla vadītajam “Parnu VK”. Jelgavniekiem rezultatīvākais ar 11 gūtajiem punktiem (4 – ar servi) bija Maksims Morozovs, bet viesiem 8 punkti Atvaram Ozoliņam un 4 – Tomam Švanam.

Rīt notiks piecas spēles. Interesantākā Latvijas komandām solās būt RTU/”Robežsardzes” un “Parnu VK”, kā arī “Jēkabpils lūšu” un “BIGBANK”/Tartu tikšanās. Bez tam savā starpā Jelgavā tiksies VK “Biolars”/Jelgava un OC “Limbaži”/MSĢ, Daugavpils Universitāte uzņems “TalTech”, bet “Saaremaa VK” – “Rakvere VK”.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Volejbola federācija