“Jēkabpils Lūši” volejbola meistarlīgas pirmajā 1/4 fināla mačā pārspēj esošos čempionus

21/02/2019 23:42

“Credit24” volejbola meistarlīgas ceturtdaļfināla sēriju līdz divām uzvarām ar panākumu savās mājās pār “Saaremaa VK” iesākuši “Jēkabpils Lūši” volejbolisti, bet Rakverē zaudēja RTU/Robežsardze.

Šodien “Credit24” meistarlīgā notika trīs ceturtdaļfināla spēles, kurās saimnieku lomā bija pamatturnīrā zemāku vietu ieņēmušie pāru dalībnieki. Skaistu dāvanu sanākušajiem Jēkabpils skatītājiem pasniedza “Jēkabpils Lūši” volejbolisti, dāvājot grūtu, bet svarīgu uzvaru.

Viņi savās sienās uzvarēja pašreizējos čempionus “Saaremaa VK” ar 3:1 (27, 20, -23, 23). Rezultatīvākais mājiniekiem bija Ēriks Voroņko ar 23 punktiem. Ar 12 punktiem viņam piebalsoja Jānis Medenis un Rihards Puķītis, pa 11 punktiem sakrāja abi pirmā tempa spēlētāji Zigurds Adamovičs un Vladislavs Blumbergs (viņam 3 bloki). Visiem sešiem pamatsastāva spēlētājiem (arī cēlājam Edvīnam Skrūderam) aktīvā vismaz pa vienai netveramai servei (Voroņko – divas). Viesiem Semjuels Džons Bēms sakrāja 22 (3 “eisi”) un Edijs Rivera – 17 punktus.

“Vai tā ir pareizā recepte, redzēsim sestdien,” pēc apsveikumiem par čempionu uzvarēšanas metodēm atsmēja jēkabpiliešu vienības vecākais treneris Mārcis Obrumans. “Ļoti labi noskaņojāmies spēlei, un liekas, ka esam sasnieguši izslēgšanas spēles labā sportiskajā formā, jo mums padevās agresīvas serves. Daudz arī kļūdījāmies šajā spēles elementā (7 “eisi” un 19 kļūdas mājiniekiem, 5/14 – viesiem. – LVF Preses dienests) un beigās drusciņ piegurām, taču priecēja komandas saliedētība, kad sākām “plīst”. Guvām otro elpu, un vinnējām. Prieks, ka uzvarējām spēcīgu komandu, kuru līdz šim tikai vienreiz bijām pieveikuši – pagājušajā gadā mājās.”

“Sāremieši spēlēja tā, kā bijām gaidījuši, bet par izšķirošo brīdi varam nosaukt 4. seta galotni, kad pēc 18:22 uz serves līnijas stājās Rihards Puķītis. Rihards, kurš tajā setā iepriekš bija iekritis servju uzņemšanā, teicami uzservēja (vienīgais “eiss” spēlē, panākot 24:22. – LVF Preses dienests). Tad arī salauzām pretiniekus. Runājot par visu maču, labi spēlējām blokā, bet aizsardzībā gribējās vairāk pacelt augšā.”

“Kas gaida sestdien? Nebūsim savās mājās. Šodien bija fantastisks atbalsts, jo tribīnes bija pilnas ar mūsu līdzjutējiem. Sāmsalā droši vien arī tā būs, bet viņi būs pret mums. Mums patīk spēlēt pilnu tribīņu priekšā, un pacentīsimies atbalstu mājiniekiem pārvērst pozitīvā enerģijā mums,” lielo skatītāju ieguldījumu uzvarā atzīmēja treneris.

Otrai Latvijas komandai ceturtdaļfinālā RTU/”Robežsardzei” viesos neizdevās sākt sēriju ar uzvaru, ar 0:3 (-22, -19, -12) piekāpjoties “Rakvere VK” volejbolistiem. Statistika liecina, ka 8 punktus guva līgas janvāra labākais spēlētājs Gatis Garklāvs, pa 7 – Armands Āboliņš un Aleksandrs Avdejevs. Mājiniekiem 13 punkti (3 bloki) Karlam Maidlem un 12 – Jonasam Popmanam (6 bloki). Lai iekļūtu pusfinālā, būs jāuzvar abās spēlēs savā laukumā sestdien un svētdien.

Vēl vienā pārī šodien Latvijas vīriešu izlases galvenā trenera Avo Kēla vadītā “Parnu VK” viesos ar 3:1 (23, -15, 17, 20) apspēlēja “Selver Tallinn”. Pērnaviešiem 26 punkti Nevesam Atu Šizobam Eduardu. Latvijas izlases spēlētājam Tomam Švanam 8 punkti (4 bloki), bet Atvars Ozoliņš epizodēs laukumā punktus neguva.

Viena spēle notika jau vakar. Tajā pārliecinošu panākumu viesos svinēja pamatturnīra uzvarētāji “Bigbank Tartu”, kas viesos pārliecinoši apspēlēja “TalTech” – 3:0 (11, 17, 19).

Otrās spēles sērijā līdz divām uzvarām 23. februārī, kad mači tiks aizvadīti pamatturnīrā augstāku vietu ieņēmušo komandu laukumā.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Volejbola federācija