Jēkabpils “Lūšu” volejbolisti Baltijas līgas mačā izbraukumā uzvar Veru komandu

26/11/2022 23:32
Jēkabpils

Jēkabpils “Lūši” sestdien Baltijas Vīriešu volejbola līgas (BVVL) mačā Veru pārspēja Igaunijas komandu “Barrus”/”Voru”. Jēkabpilieši svinēja uzvaru ar 3-0 (29:27, 25:14, 25:21).

“Lūšiem” 15 punktus guva Andrijs Čmirovs, pa 14 punktiem – Armands Āboliņš un Zigurds Adamovičs, kurš izcēlās ar sešiem blokā gūtiem punktiem, kā arī punktā pārvērta astoņus no 11 uzbrukumiem. Pretiniekiem, kuriem joprojām nespēlēja Edvarts Buivids, desmit punktus guva Robins Kahu.

Otrā mačā “Ezerzeme”/”Daugavpils Universitāte” (“Ezerzeme”/DU) viesos ar 0-3 (16:25, 18:25, 18:25) zaudēja čempionei Tartu “Bigbank”. Rezultatīvākais “Ezerzeme”/DU rindās ar astoņiem punktiem bija Sandis Vilcāns. Čempioniem rezultatīvākais ar 15 gūtajiem punktiem bija Timo Lehmuss.

“RTU Robežsardze”/”Jūrmala” ar 20 punktiem 12 mačos ir trešā, Jēkabpils “Lūšu” komanda ar 17 punktiem desmit spēlēs atrodas par vienu pozīciju zemāk, bet “Ezerzeme”/DU ar astoņiem punktiem desmit mačos ir sestajā pozīcijā septiņu komandu konkurencē. Baltijas Vīriešu volejbola līgā (BVVL) Latviju šosezon pārstāv “RTU Robežsardze”/”Jūrmala”, Jēkabpils “Lūši” un “Ezerzeme”/”Daugavpils Universitāte”, bet Igauniju pārstāv četras vienības – Tartu “Bigbank”, Tallinas “Selver”/”TalTech”, “Parnu” un “Barrus”/”Voru”.

Septiņas komandas sacenšas katra ar katru, aizvadot četru apļu turnīru. Uzvarētājvienība uzreiz iekļūs finālčetriniekā, bet pārējās komandas trijos pāros noskaidros vēl trīs finālčetrinieka dalībniekus. Ja pēc divām spēlēm rezultāts punktos būs neizšķirts, tiks spēlēts “zelta sets” līdz 15 punktiem. Priekšroka organizēt finālčetrinieka turnīru būs pamatturnīra uzvarētājam, un izšķirošās spēles paredzētas 3. un 4.martā.

Iepriekšējā sezonā augstāko vietu no Latvijas komandām ieņēma Jēkabpils vienība, kas pamatturnīrā bija sestā, nevienam no pašmāju klubiem nepārvarot ceturtdaļfināla barjeru, bet par čempioniem kļuva Tartu “Bigbank” volejbolisti.