“Jelgava” ar minimālu pārsvaru pieveic “Metta”/LU

01/07/2018 19:06
FK Jelgava, Sportazinas.com

“Jelgavas” vienība svētdien “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas 13.kārtas spēlē savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja “Metta”/”Latvijas Universitāte” (LU) vienību.

Vienīgos vārtus šī mača 63.minūtē iesita lietuviešu leģionārs Mindaugs Grigaravičs.

Līdz ar to jelgavnieki tikuši pie pirmās uzvaras jaunā galvenā trenera Mariana Pahara vadībā, turklāt vienība panākuma garšu nebija izjutusi jau kopš 11.maija, kad ar 5:1 tika sagrauta pastarīte “Valmiera Glass”/ViA. Turklāt pēdējo piecu maču laikā “Jelgava” bija izcīnījusi tikai vienu punktu.

Spēles pirmajā puslaikā neviena no komandām vārtus neguva, turklāt nebija arī daudz vārtu gūšanas momentu. Otrajā puslaikā spēles gaita gan kļuva aktīvāka, kā rezultātā 62.minūtē izcēlās Grigaravičs. Pamatlaika beigās “Metta”/LU centās izglābties no zaudējuma, tomēr tas tā arī neizdevās.

“Jelgavas” un “Metta”/LU pirmajā savstarpējā mačā šosezon uzvarētājs netika noskaidrots, abām vienībām maija sākumā cīnoties neizšķirti 1:1.

“Valmiera Glass”/ViA un “Metta”/LU šobrīd ir vienīgās virslīgas vienības, kas šosezon nav izcīnījušas uzvaras.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sestdien “Riga” viesos bez lielām problēmām tika galā ar turnīra pastarīti “Valmiera Glass”/”Vidzmes augstskola” (ViA) komandu, uzveicot to ar rezultātu 2:0, bet Jūrmalas “Spartaks” ar 1:1 cīnījās neizšķirti pret “Liepāju”/”Mogo”.

Savukārt divus vārtus gūstot un rezultatīvu piespēli atdodot Robertam Uldriķim, kopvērtējuma līdere RFS piektdien savā laukumā ar 3:1 pārspēja “Ventspili”, izcīnot septīto uzvaru pēc kārtas.

Virslīgas kopvērtējuma galvgalī ar 34 punktiem 13 spēlēs ir RFS, bet 28 punkti 14 mačos ir “Riga” vienībai. No tās par trīs punktiem atpaliek 13 mačus aizvadījusī “Liepāja”/”Mogo”, kamēr pirmajam trijniekam ar 23 punktiem 14 dueļos seko “Spartaks”, bet 22 punkti 13 cīņās ir “Ventspilij”.

Vēl 11 punktus iekrājusi “Jelgava”. Četri punkti ir “Metta”/LU kontā, kamēr “Valmiera Glass”/ViA rēķinā ir divi punkti.

Šajā sezonā astoņas virslīgas komandas aizvadīs četrus apļus, tādējādi kopumā katra nospēlēs pa 28 mačiem. Sezona noslēgsies 10.novembrī.

Pirms šīs sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraidīs virslīgas mačus, kā arī katrā centrālajā kārtas mačā būs studija.

Iepriekšējā sezonā Jūrmalas “Spartaks” otro gadu pēc kārtas izcīnīja valsts čempionu titulu, aiz sevis atstājot “Liepāja”/”Mogo” vienību, kamēr trešā palika “Riga”.