Jelgavā sāksies “Optibet hokeja līgas” finālsērija

07/04/2021 09:12

Jelgavas “Zemgale”/LLU komanda šodien pirmajā “Optibet” Hokeja līgas (OHL) fināla spēlē uzņems “Olimp”/”Venta 2002” vienību. Pirmā sērijas spēle Jelgavas ledus hallē sāksies plst.19.40. Maču tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7).

Jelgavnieki pusfināla sērijā līdz četrām uzvarām bija pārāki pār “Mogo”/LSPA komandu ar 4-2, bet “Olimp”/”Venta 2002” ar 4-1 izrādījās pārāka par “Liepāju”. Līdz šim neviena no abām finālistēm kausu par godu savai uzvarai “play-off” turnīrā virs galvas nav cēlusi. “Olimp”/”Venta 2002” šis ir pirmais fināls, bet Jelgavas klubs vienīgo finālsēriju līdzšinējā komandas vēsturē 2018.gada pavasarī pret Rīgas “Kurbads” zaudēja ar 0-4.

Šosezon komandas savā starpā jau tikušās sešreiz, un piecās pārāka bijusi Jelgavas komanda. Vienreiz tas noticis papildlaikā, bet zaudēts tikai vienreiz ar minimālo 1:2. Gandrīz visos statistikas rādītājos labāki ir bijuši mājinieki. Arī uzvaru sērija jelgavniekiem ir bijusi garāka – desmit pret pretinieku iespētajām septiņām. Turklāt uzvaru sērija piedzīvota pavisam nesen – februārī un maijā, kamēr rīdzinieki ar savu uzvaru sēriju lepojās sezonas sākumā.

Izslēgšanas spēļu sērijās parasti uzvar tā komanda, kas vairāk grib uzvarēt un kas mazāk kļūdās. Kļūdu ziņā pārsvars ir mājiniekiem, kuriem ir stabilāka aizsardzības līnija. Savukārt Rīgas komandā ir vairāki ļoti pieredzējuši hokejisti, kuri vienatnē var izšķirt cīņas gaitu ar savu individuālo meistarību.

Pamatturnīrā uzvarēja “Zemgale”/LLU, kas 36 spēlēs izcīnīja 62 punktus, par sešiem apsteidzot pretiniekus finālā – “Olimp”/”Venta 2002”. 2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepāja”.

Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./2021.gada sezonā ir par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”. Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Andrejs Makarovs
18/09/2021 17:15

Kādreizējais “Dinamo” vārtsargs Makarovs joprojām skatās komandas spēlēs un sarakstās ar Meiju 

28 gadus vecais Andrejs Makarovs savulaik tika uzskatīts par vienu no Krievijas talantīgākajiem vārtsargiem. Tomēr viņa karjera Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sanāca visai īsa, arī posms Kontinentālajā hokeja līgā (KHL)…