Čempione “Riga” sper kārtējo soli otrā titula virzienā, Valmiera tuvojas četriniekam

25/08/2019 21:33

“Jelgavas” komanda svētdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas mačā savā laukumā cīnījās neizšķirti 2:2 (1:2) ar “Daugavpils” komandu. Tikmēr pērnā gada Latvijas čempione “Riga”  viesos ar 4:2 (3:1) pārspēja Jūrmalas “Spartaku”. Vēl vienā spēlē “Metta” komanda savā laukumā spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” vienību.

“Spartaks” – “Riga”

Rīdziniekiem ar trīs gūtiem vārtiem izcēlās ukraiņu uzbrucējs Romāns Debelko.

“Riga” komanda vadībā izvirzījās spēles desmitajā minūtē, kad Debelko realizēja 11 metru soda sitienu. Puslaika vidū, 24.minūtē, Debelko pēc pretinieku kļūdas aizsardzībā panāca jau 2:0, bet piecas minūtes vēlāk viņš pēc Ivana Lukjanova piespēles sita ar galvu un jau pirmajā pusstundā nokārtoja sev “hat-trick”. Pirmā puslaika priekšpēdējā minūtē mājinieki vienus vārtus atguva, no tuvas distances bumbu tīklā raidot Onjebuči Oparam.

Vētrainā spēle turpinājās arī otrajā puslaikā, kā rezultātā 63.minūtē “Riga” atjaunoja trīs vārtu pārsvaru – pēc Žoela Bopesū teicamas piespēles pie brīva sitiena tika Miroslavs Slavovs, kurs panāca 4:1. Tiesa, arī šoreiz jūrmalnieki vienus vārtus atguva. Pēc haosa pie “Riga” vārtiem bumba nonāca uz Aivara Emša kājas, un jaunais uzbrucējs sita nekļūdīgi. Spēles turpinājumā uzbrukumi aprimās, abām komandām apstājoties pie sešu vārtu atzīmes.

Jūrmalnieki turnīra tabulā ieņem ceturto vietu ar 37 punktiem. Tikpat punkti pēc sestdienas panākuma pār “Liepāju” ir arī “Ventspils” futbolistiem, kuri izvirzījušies trešajā vietā. Savukārt 33 punkti ir turpat aiz muguras esošajai “Valmiera Glass ViA” komandai, kas arī tīko pēc Eirokausu ceļazīmes. Iepriekšējās trijās spēlēs virslīgā “Spartaks” nav piedzīvojis zaudējuma rūgtumu, divos pēdējos mačos uzvarot.

“Riga” klubs, kam ir 13 punkti vairāk, šodien atgriezās Latvijas stadionos pēc 1:3 zaudējuma UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas “play off” kārtas pirmajā mačā viesos pret Dānijas “Kobenhavn”. Rīgas futbolistiem bija jātiek galā ar psiholoģiski nomācošajiem vārtiem Kopenhāgenā – gan pēc nepelnītā 11 metru sitiena zaudētajiem, gan pašās spēles beigās ielaistajiem. Virslīgā gan “Riga” pēdējās sešās spēlēs cīnās bez zaudējumiem, tajās tikai reizi nospēlējot neizšķirti.

Abas iepriekšējās savstarpējās spēles beigušās ar graujošiem rezultātiem “Riga” labā. Pirmajā riņķī rīdzinieki pretiniekus viesos sagrāva ar 4:0, ar diviem vārtiem izceļoties Darko Lemajičam no Serbijas, kurš jau pārcēlies uz RFS. Savukārt otrajā riņķī panākums savā laukumā bija vēl iespaidīgāks – 6:1, divus vārtus gūstot Kamilam Bilinskim

“Jelgava” – “Daugavpils”

Līdz ar to jelgavnieki turnīra tabulā saglabāja savu septīto vietu, bet daugavpilieši – astoto vietu. Abas komandas šķir divi punkti, bet uzvaras gadījumā tās varēja pakāpties par vienu vietu uz augšu.

Spēle Jelgavā sākās vētraini – vispirms otrajā minūtē Namdi Činonso Ofors panāca 1:0 viesu labā, bet trīs minūtes vēlāk Maksims Votinovs nonāca viens pret daugavpiliešu vārtsargu Danilo Kučeru, panākdams 1:1. Daugavpilieši gan atgriezās vadībā, jo puslaika vidū, 23.minūtē bumba pēc rikošeta nonāca Kaspara Kokina rīcībā, jaunajam uzbrucējam no tuvas distances raidot bumbu tīklā. Pirmajā puslaikā krietni vairāk iespēju bija mājiniekiem, taču “Daugavpili” no vārtu zaudējuma glāba ne tikai veiksme, bet arī Kučers un vārtu konstrukcija.

Otrā puslaika ievadā, 58.minūtē, “Jelgavas” ofensīva vainagojās panākumiem, jo ar precīzu sitienu no aptuveni soda laukuma līnijas izcēlās Dāvis Indrāns. Savukārt puslaika otrajā pusē laukuma saimnieki izdarīja vēl vienu spiediena vilni uz pretinieku vārtiem, taču uzvaru izraut nespēja.

“Jelgava” ar 27 punktiem 24 mačos tikai par diviem punktiem apsteidz daugavpiliešus, kas uzvaras gadījumā varēja apsteigt savus šodienas pretiniekus. Savukārt jelgavniekiem panākums ļautu turnīra tabulā apsteigt sestdien zaudējušo Liepājas komandu, kam ir tagad ir viens punkts vairāk. “Jelgava” pēdējos piecos virslīgas mačos divreiz izdevies uzvarēt un divreiz spēlēt neizšķirti. Iepriekšējā kārtā gan ar 1:3 viesos nācās piekāpties valmieriešiem.

Jelgavniekiem šajā mačā nevarēja palīdzēt Jakovs Biljans, kurš izcieš vienas spēles diskvalifikāciju.

“Daugavpils” pēdējos desmit mačos spējusi uzvarēt vien reizi, sakrājot sešus punktus. Vienīgā uzvara viesos svinēta 25.kārtā pret pēdējā laikā punktus maz izcīnošajiem “Liepāja” futbolistiem.

Pirmā riņķa spēlē Jelgavā mājinieki uzvarēja ar 1:0, vārtus gūstot Aivaram Emsim, bet otrajā riņķī Daugavpilī viesi uzvarēja, gūstot divus vārtus un savējos nosargājot neieņemtus.

“Metta” – “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”

Pirmajā puslaikā nevienai no komandām nebija bīstamu epizožu pie pretinieku vārtiem. Vairāk sitienu pa vārtiem bija valmieriešiem, bet stūra sitienos pārāki bija laukuma saimnieki.

Otrā puslaika pirmajā pusē “Metta” komandai izdevās izdarīt pāris reizes izdarīti spiedienu uz pretinieku vārtiem, taču visi uzbrukumi noslēdzās neveiksmīgi. Mača iniciatīvu pēdējās priekšpēdējā desmitminūtē pārņēma Valmieras komanda, kurai šajā ofensīvā lielu artavu deva uz maiņu nākušais Ēriks Punculs.

Spēles pēdējās minūtēs abas komandas apmainījās izmisīgiem uzbrukumiem, un vienā no epizodēm tikai “Metta” futbolists Emīls Birka izsita bumbu no savu vārtu līnijas.

“Metta” šobrīd ar 20 punktiem ieņem pēdējo ailīti turnīra tabulā, par pieciem punktiem atpaliekot no Daugavpils un par septiņiem – no Jelgavas kluba. Ņemot vērā, ka pēc šīs spēles čempionātā būs palicis tikai viens riņķis, tas var būt bīstami, punktu krāšanu atstājot uz pēdējām astoņām spēlēm. Pēdējo uzvaru virslīgā Rīgas komanda izcīnījusi tieši pret valmieriešiem, pēc tam astoņos mačos spējot izcīnīt vien četrus neizšķirtus.

“Valmiera Glass ViA” ar 34 punktiem 24 mačos saglabā labas cerības līdz punkta deficītam pietuvoties pirmajam četriniekam. Aiz muguras tabulā ir “Liepāja”, kam ir seši punkti mazāk.

Šosezon iepriekšējās savstarpējās spēlēs līdz šim uzvaras svinējušas viesu komandas. Pirmajā aplī valmierieši pretiniekiem ļāva gūt vienus vārtus vien pēc tam, kad paši to jau bija paguvuši izdarīt četrreiz, bet otrajā riņķī “Metta” izbraukumā revanšējās ar 2:0. Abos mačos ar vārtu guvumu “Metta” rindās izcēlies Raimonds Krollis.

Jau ziņots, ka sestdien “Ventspils” 88.Kurzemes derbijā viesos ar 2:1 pārspēja “Liepāju”. Šajā kārtā atpūšas kopvērtējuma vicelīdere RFS.

Ar 47 punktiem 22 spēlēs kopvērtējuma vadībā ir “Riga” komanda, bet par sešiem punktiem mazāk ir 24 cīņas aizvadījušajai RFS. Tālāk ar 37 punktiem 23 spēlēs ir “Ventspils” un “Spartaka” komandas. Ar 33 punktiem 23 mačos seko “Valmiera Glass”/ViA, bet 28 punkti 24 dueļos ir “Liepājai”. Septītā ar 27 punktiem ir 24 mačos aizvadījusī “Jelgava”, tālāk ar 25 punktiem 24 spēlēs seko “Daugavpils”, bet pēdējā ar 19 punktiem 23 cīņās ir “Metta”.

Kā zināms, šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9.novembrī.

Sākot ar šo sezonu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuvis uzņēmumu grupa “Optibet”. Jaunais sadarbības līgums starp biedrību “Latvijas Futbola virslīga” un “Optibet Sporta bārs” noslēgts uz turpmāko divu sezonu periodu. Tāpat turnīram ir jauna vizuālā identitāte.

Pirms iepriekšējās sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraida virslīgas mačus. Šajā sezonā futbola virslīgas spēles atgriezušās arī kanālā “Sportacentrs.com TV” un Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV 7).

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi kluba vēsturē par čempioni kļuva “Riga” komanda, aiz sevis atstājot “Ventspils” vienību, bet trešā bija RFS.