“Jelgava” un RFS cīnās neizšķirti

16/07/2017 18:19

“Jelgavas” un RFS futbolisti svētdien “SynotTip” Latvijas futbola virslīgā, kura atsākusies pēc teju mēnesi ilga pārtraukuma, kas bija saistīts arī ar komandu dalību Eirokausos, nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:1).

Jelgavā notikušajā mačā spēles rezultātu 20.minūtē atklāja viesi, kad pēc Alekseja Višņakova piespēles no tuvas distances precīzi ar galvu sita Daniils Ulimbaševs. Izlīdzinājumu jelgavnieki panāca 41.minūtē, kad Artis Jaudzems pārspēja RFS vārtsargu Daniili Sizko.

Turpinājumā abām komandām netrūka iespēju izraut uzvaru, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Abu komandu duelī pirmajā aplī uzvaru viesos ar 1:0 izcīnīja jelgavnieki, turklāt vienīgos vārtus šajā mačā guva lietuviešu pussargs Mindaugs Grigaravičs. Viņš gan šobrīd “Jelgavu” jau atstājis un pievienojies dzimtenes klubam “Jonava”.

“Jelgava” šovasar piedalījās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā, kur gan divu spēļu summā pārliecinoši ar 0:3 piekāpās Ungārijas klubam “Ferencvaros”.

Vasaras laikā abu komandu sastāvos notika izmaiņas, tomēr par skaļāku papildinājumu parūpējās RFS, kas nesen piesaistīja bijušo Latvijas izlases uzbrucēju Eduardu Višņakovu, kurš debiju Rīgas kluba sastāvā svētdien vēl nepiedzīvoja, jo nebija pieteikumā. Nupat rīdziniekiem pievienojies arī serbu aizsargs Milans Savičs, kurš arī netika pieteikts šai spēlei.

Tikmēr pirms tam šovasar “Jelgava” no RFS bija ieguvusi aizsargu Endiju Šlampi, kurš aizvadīja visu maču, kā arī uz Eirokausiem sastāvs tika pastiprināts ar angoliešu pussargu Valdu Aļiņu un Klēru Hē no Mjanmas.

Vēl vienā svētdien paredzētā spēlē cita Eirokausu dalībniece “Liepāja”/”Mogo” savu skatītāju priekšā spēkosies ar “Metta”/”Latvijas Universitāte” komandu.

Virslīgā spēles nebija notikušas kopš 22.jūnija, tomēr pa šo laiku komandas aizvadīja pārbaudes spēles un piedalījās Latvijas kausa izcīņā.

Nākamie mači virslīgā gaidāmi 21.jūlijā, komandām uzsākot 15.kārtu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Babīte”/”Dinamo” pēc daudziem totalizatoru likmju uzraugu ziņojumiem par aizdomīgām spēlēm ir izslēgta no virslīgas un kausa izcīņas, turklāt visi mači ar šīs komandas līdzdalību ir anulēti.

Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 22 punktiem 11 mačos ir “Spartaks”, otrajā vietā ar 20 punktiem seko “Riga”, bet 19 punkti tagad ir “Jelgavai”, abām komandām aizvadot pa 12 mačiem. Ceturtā ar 17 punktiem 11 cīņās ir “Liepāja”/”Mogo”, vēl attiecīgi 16 un 11 punkti 11 cīņās ir RFS un “Ventspilij”, bet “Metta”/LU ar sešiem punktiem atrodas septītajā pozīcijā.