“Jelgava” viesos sakauj veiksmīgi spēlējošo “Spartaku”

27/07/2019 21:33

Futbola klubs “Jelgava” sestdien viesos “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 23.kārtas mačā ar 2:1 (1:0) pārspēja divkārtējo Latvijas čempioni Jūrmalas “Spartaks”.

Jau spēles pirmajā minūtē Edgars Gauračs ātri devās uzbrukumā, tiekot līdz soda laukumam, kurā gan tika ielenkts un epizodi nācās noslēgt ar visai vāju un nerezultatīvu sitienu. Turpmākajās sešās minūtēs aktīvs bija jelgavnieku jaunieguvums Maksims Votinovs, kurš izkārtoja labu sitiena pozīciju savam partnerim un vēlāk arī sev, tomēr situācijas palika nerealizētas. Tikmēr mača 22.minūtē “Spartaks” guva pirmos vārtus, tomēr tiesnesis lēma, ka bijis pārkāpums pret “Jelgavas” vārtsargu Vladislavu Kurakinu, līdz ar to precīzais sitiens netika ieskaitīts. Savukārt sešas minūtes vēlāk precīzs bija Igors Kozlovs, kura raidījums netika apšaubīts, tādējādi “Jelgava” izvirzījās vadībā ar 1:0. Atlikušajā laika sprīdī abas komandas aktīvi uzbruka, tomēr rezultāts pēc pirmā puslaika palika nemainīgs – 1:0 jelgavnieku labā.

Otrā puslaika sākumā uzbrukumā devās jūrmalnieki, kuri pēc centrējuma soda laukumā panāca neizšķirtu 1:1. Sitot ar galvu, precīzs bija Gints Freimanis, bet turpmākajās desmit minūtēs iniciatīva piederēja mājiniekiem. Jelgavnieki gan laiku no laika centās tikt līdz “Jūrmalas” komandas vārtiem, taču lielākoties komandas laukuma vidusdaļā iesaistījās divcīņās par bumbu, neapdraudot pretinieku vārtus. Tikmēr mača 77.minūtē pēc izpildīta stūra sitiena “Spartaks” vārtsargs Vitālijs Meļņičenko atsita bumbu prom no soda laukuma, tomēr pirmais pie tās bija Kozlovs, kurš ar tālšāvienu panāca 2:1 jelgavnieku labā. Zīmīgi, ka pēc vārtsarga atsistās bumbas viņš nespēja atgriezties laicīgi vārtos, jo sadūrās ar pretspēlētāju, tāpēc Kozlova sitiens lidoja tukšos vārtos.

Savukārt mača 81.minūtē “Spartaka” uzbrukums noslēdzās ar sitienu pa vārtu stabu, bet 89.minūtē bīstami no soda laukuma ar galvu sita Osmans Seis, kura raidītā bumba lidoja nedaudz garām vārtu konstrukcijai. Atlikušajās minūtēs rezultāts nemainījās un viesi izcīnīja uzvaru ar 2:1.

Jūrmalas vienība virslīgā pēdējos mēnešos uzņēmusi lielisku formu, jo kopš maija sākumā zaudējusi tikai vienā spēlē. Iepriekšējā virslīgas mačā “Spartaks” mēneša sākumā cīnījās neizšķirti 2:2 ar “Liepāju”, bet turpinājumā Latvijas kausā ar 0:1 piekāpās “Daugavpilij” un aizvadīja treniņnometni Polijā. Pēdējo mēnešu sekmīgais sniegums virslīgā ļāvis pakāpties uz kopvērtējuma tabulas trešo vietu.

Savukārt jelgavnieki pēdējā laikā startē ar mainīgām sekmēm, bet iepriekšējā mačā izdevās izcīnīt neizšķirtu 0:0 pret “Liepāju”. Zemgalieši šobrīd ir priekšpēdējie, bet uzvar šodien ļaus pakāpties uz sesto pozīciju.

Zīmīgi, ka Jelgavas komandu vada baltkrievu speciālists Oļegs Kubarevs, kurš 2016.gadā aizveda “Spartaku” līdz kluba pirmajam valsts čempiontitulam. Tāpat komandas mainījis spēlētājs Aivars Emsis, kurš šo sezonu iesāka “Jelgavas” rindās, bet sestdien jau debitēja jūrmalnieku sastāvā.

Sakrāto brīdinājumu dēļ “Jelgavai” šajā mačā nevarēs palīdzēt uzbrucējs Ņikita Ivanovs, pussargs Dāvis Indrāns un aizsargs Renārs Rode.

Pirmajā aplī ar 2:1 uzvarēja “Jelgava”, bet otrajā aplī ar 3:0 pārāki bija “Spartaka” futbolisti.

Šīs kārtas izspēle turpināsies svētdien, kad “Ventspils” mājās cīnīsies ar “Daugavpili”, “Metta” savā laukumā mēros spēkus ar “Liepāju”, bet RFS savu līdzjutēju priekšā eksaminēs “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” vienību. Šo kārtu izlaiž valsts čempione “Riga”.

Ar 41 punktiem 20 spēlēs kopvērtējuma vadībā ir “Riga” komanda, kurai ar 35 punktiem 20 cīņās seko RFS. Trešā ar 30 punktiem 19 mačos ir “Spartaks” komanda, bet tālāk ar 28 punktiem 20 dueļos seko “Ventspils”. Piektajā vietā ar 27 punktiem 19 mačos ir “Valmiera Glass”/ViA, kas par diviem punktiem apsteidz arī 19 cīņas aizvadījušo “Liepāju”. Septītā ar 21 punktu ir 18 mačus aizvadījusī “Daugavpils”, tālāk ar 20 punktiem 20 dueļos seko “Jelgava”, bet pēdējā ar 18 punktiem 20 cīņās ir “Metta”.

Kā zināms, šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9.novembrī.

Sākot ar šo sezonu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuvis uzņēmumu grupa “Optibet”. Jaunais sadarbības līgums starp biedrību “Latvijas Futbola virslīga” un “Optibet Sporta bārs” noslēgts uz turpmāko divu sezonu periodu. Tāpat turnīram ir jauna vizuālā identitāte.

Pirms iepriekšējās sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraida virslīgas mačus. Šajā sezonā futbola virslīgas spēles atgriezušās arī kanālā “Sportacentrs.com TV” un Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV 7).

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi kluba vēsturē par čempioni kļuva “Riga” komanda, aiz sevis atstājot “Ventspils” vienību, bet trešā bija RFS.