“Jelgavas” volejbolistes izcīna “Optibet” Superkausu

26/09/2021 13:35

Sestdien Jēkabpils sporta namā, par “Optibet” Superkausa ieguvējām volejbolā sievietēm kļuva “Jelgava”, kas piecos setos pieveica Rīgas volejbola skola/Latvijas Universitāte (RVS/LU) komandu. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šoreiz bija nepieciešami pieci seti, lai noskaidrotu čempionvienību. “Jelgavas” volejbolistes ar 3-2 (24:26, 25:15, 25:22, 21:25, 15:11) izrādījās spēcīgākas nekā RVS/LU vienība.

Pirmajā setā, jau no seta sākuma nelielā vadībā bija RVS/LU komanda. Tuvojoties seta beigām, jelgavnieces izlīdzināja rezultātu 24:24, taču tad RVS spēlētā Katrīna Paula Krustkalne guva divus punktus pēc kārtas – pirmo no tiem ar uzbrukumu un ieguva setpunktu spēcīgi servējot bumbu “Jelgavas” laukuma pusē.

Otro setu  RVS/LU iesāka ar diviem iespaidīgiem blokiem, apstādinot vienu no Jelgavas līderēm Inesi Jursoni. Taču jelgavnieces uzreiz atbildēja ar sešiem punktiem pēc kārtas, atstājot RVS/LU iedzinējos – 3:6. Arī atlikušo spēles daļu jelgavnieces bija vadībā pateicoties labai spēlei aizsardzībā un blokā. Spēlēs izskaņā Simona Rozīte ieguva setpunktu 25:15 ar bloku.

Trešo setu Rīgas komanda uzsāka veiksmīgi – 3:1, taču drīz pēc tam komanda nokļuva iedzinējos 7:14. Turpinājumā RVS/LU komandai izdevās panākt 22:24, taču ar to nepietika, lai rīdzinieces svinētu uzvaru otrajā setā. Ceturtā seta sākumā komandas spēlēja visai līdzvērtīgi līdz brīdim, kad RVS/LU guva piecus punktus pēc kārtas, panākot rezultātu 17:12. Turpinājumā Jelgavnieces centās izlīdzināt spēles rezultātu, taču RVS/LU spēja noturēties pāris punktus priekšā. RVS/LU guva uzvaru 25:21, pēdējo punktu gūstot pēc Ineses Jursones kļūdas.

Piekto setu ar punktu atklāja RVS/LU spēlētāja Vlada Pridatko, raidot spēcīgu sitienu pretinieču laukumā. Pirmā seta sākums aizritēja ļoti līdzīgi – viena pēc otras gūstot punktus savas komandas labā. Šāda spēles gaita turpinājās līdz 5:5. Uzreiz pēc tam  “Jelgava” pārņēma spēles iniciatīvu un gūstot vairākus punktus pēc kārtas, panākot rezultātu 9:6. RVS/LU spēja izlīdzināt rezultātu līdz 10:10, taču tad jelgavnieces veica vēl vienu izrāvienu, panākot 14:10. Cīņa beidzās ar Līgas Petuhovas uzbrukumu 15:11.

Uzvarētāju labā 22 punktus guva Jursone, 18 – Sola, 13 – Gabranova. RVS/LU vienībā pa 12 punktiem guva Ozola (no tiem sešus ar bloku) un Gerliņa, 11 – Kramēna, 10 – Krustkalne. Par spēles labākajām volejbolistēm tika atzītas Inese Jursone (VK “Jelgava” un Elza Reknere (RVS/LU).

Pēcspēles intervijā “Jelgava spēlētāja Liene Šimkuse sacīja, ka uzvara tika gūta pateicoties tam, ka komanda spēja noturēt emocijas un nokoncentrēties uz galveno uzdevumu. “Tas bija vissvarīgākais un mēs visi to vienkārši ļoti, ļoti gribējām,” komentēja Šimkuse.” Tāpat viņa atklāja, ka šodien aizvadīja spēli sev neierastajā libero pozīcijā, jo komandas pamatsastāva libero šodien komandai nebija pieejama. Savukārt RVS/LU spēlētāja Lāsma Ozola komentēja, ka šoreiz spēle nebija tāda kādu gribētos – tā bijusi vairāk pa kalniem.