“Jelgavas” volejbolistes Latvijas vadošo komandu duelī piecos setos uzvar RVS/LU

12/12/2021 23:17
Jelgavas volejbolistes

Sievietes

“Jelgava” svētdien “Optibet” Baltijas sieviešu volejbola līgā Latvijas vadošo komandu duelī uzvarēja “Rīgas Volejbola skolu”/”Latvijas Universitāti” (RVS/LU). Jelgavnieces viesos uzvarēja ar rezultātu 3-2 (25:20, 22:25, 20:25, 25:20, 15:11).

Uzvarētājām rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Liene Šimkuse, 15 punktus guva Līga Petuhova, 14 punkti bija Kristīnei Gabranovai, kura atzīmējās ar trīs “eisiem”, bet 11 punktus guva Līva Bredika, trīsreiz izceļoties blokā. Rīdziniecēm 24 punktus guva Vlada Pridatko, 20 punkti bija Adelinai Gerlinai, bet 17 punktus pievienoja Kristīne Kramēna.

“Jelgava” nedēļas nogalē izcīnīja divas uzvaras, sestdien trīs setos pieveicot arī “Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Minusas Volejbola skola” (RSU/MVS) komandu. Šo komandu trīs setos piektdien uzvarēja arī RVS/LU. Savukārt divus zaudējumus nedēļas nogalē piedzīvoja “Daugavpils Universitāte”/”MiLATss”, kas ar 1-3 piekāpās “Tallinas Universitāte”/”Kikas” komandai un četros setos atzina arī Tallinas “Audentes SG/NK” pārākumu.

Kopvērtējuma tabulā “Jelgava” ierindojas ar 24 punktiem desmit mačos, septītā ar 20 punktiem 11 cīņā ir RVS/LU. RSU/MVS ar septiņiem punktiem 11 spēlēs ieņem devīto vietu, bet “Daugavpils Universitāte”/”MiLATss”, kas desmit cīņās iekrājusi vienu punktu, atrodas 12.pozīcijā. Baltijas līgā šosezon spēlē piecas Igaunijas, četras Latvijas un trīs Lietuvas komandas. Latviju šajā Baltijas līgas sezonā pārstāv “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU), “Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Minusas Volejbola skola” (RSU/MVS), “Jelgava” un “Daugavpils Universitāte”/”MiLATss”. Iepriekšējā sezonā par čempionēm tika kronētas Tallinas “TalTech”/”Tradehouse” volejbolistes, kuras finālā ar 3-0 pārspēja RVS/LU. Savukārt Latvijas čempionātā uzvarēja “Jelgavas” komanda.

Vīrieši

“Daugavpils Universitāte”/”Ezerzeme” (DU/”Ezerzeme”) komanda svētdien izcīnīja uzvaru “Credit24” Baltijas volejbola meistarlīgas mačā. Daugavpilieši mājās ar 3-1 (25:21, 20:25, 26:24, 25:22) pārspēja Avo Kēla vadīto un Toma Švana pārstāvēto “Parnu”. Uzvarētājiem 24 punktus, trīs no tiem blokā, guva Andris Širjakovs, bet 11 punkti, divi ar “eisiem”, bija Nazaram Getmanam. Pa deviņiem punktiem sarūpēja Antons Nazarovs un Deniss Pavlovs, kuri blokā guva attiecīgi četrus un divus punktus.

Pretiniekiem 26 punktus guva Markuss Ūskari, bet Švans atzīmējās ar desmit punktiem, sešus no tiem gūdams ar “eisiem”. Turnīra tabulā pārliecinošā līderpozīcijā ar 25 punktiem deviņās spēlēs ir Tartu “BigBank”. DU/”Ezerzeme” ar deviņiem punktiem astoņās cīņās ir sestā, bet tādu pašu bilanci iekrājuši piektajā pozīcijā esošie pērnavieši. Aiz Daugavpils kluba seko pārējās trīs Latvijas komandas – “RTU Robežsardze”/”Jūrmala” astoņās spēlēs guvusi deviņus punktus, Jēkabpils “Lūšu” vienībai ir seši punkti septiņās spēlēs, bet “Biolars”/”Jelgava MSĢ” sešos dueļos ir palikusi bešā un ieņem pēdējo pozīciju.

Šosezon “Credit24” meistarlīgas sacensībās piedalās deviņas komandas – pa četrām no Igaunijas (Tartu “Bigbank”, “Parnu”, Tallinas “Selver” un “TalTech”) un Latvijas (“Daugavpils Universitāte”/”Ezerzeme”, “RTU Robežsardze”/”Jūrmala”, Jēkabpils “Lūši” un “Biolars”/”Jelgava MSĢ”) un viena Lietuvas vienība – Klaipēdas “Amber Volley”. Pērnās sezonas turnīrā uzvaru svinēja Tallinas “Selver”, kas finālā pārspēja “Saaremaa”, bet trešo vietu izcīnīja Jēkabpils “Lūši”.s sieviešu volej