Jelgavnieces zaudē Alītā un izstājas no cīņas par medaļām Baltijas volejbola līgā

10/03/2019 15:40

Baltijas līgas pusfinālā šodien neizdevās iekļūt “Jelgava”/LLU, kas viesos četros setos piekāpās “Alytaus Prekyba – Parama” no Lietuvas.

Baltijas līgā volejbolā sievietēm šodien vajadzēja noskaidrot visas pusfinālistes. RVS un TU/”Bigbank”, kas ceļazīmi uz finālčetrinieka cīņām ieguva jau vakar, šodien neizdevās pievienoties “Jelgava”/LLU.

Deviņu spēlētāju sastāvā bez uzbrukuma līderes Līgas Plātes jelgavnieces pārsteidzoši viegli uzvarēja 1. setā. Mājinieces izvirzījās vadībā ar 5:3, taču, lietuvietēm daudz grēkojot ar kļūdām uzbrukumā, viešņām izdevās panākt 8:5. Būtiski pavērsieni setā vairs nenotika, pēc Kristīnes Dzierkales uzbrukuma “Jelgava”/LLU volejbolistēm sagraujot alītietes ar 25:16.

Tas diemžēl bija pēdējais Jelgavas spēlētāju uzvarētais sets šajā mačā. 2. seta vidū izdevās izvirzīties vadībā ar 14:12 un 16:14, bet galavārdu teica mājinieces – 25:20.

Arī 3. setā pēc pārliecinoša sākuma (5:1) alītietes pēc Dzierkales bloka iedzīvojās mīnusos ar 15:19, taču galotnē mājinieces bija meistarīgākas – 26:24.

4. setā pēc līdzīga sākuma mājinieces ieslēdza papildu apgriezienus, seta beigās aktuālam ļaujot palikt vien jautājumam, ar kādu rezultātu “Alytaus Prekyba – Parama” uzvarēs. Punktu mačam uzbrukumā pielika Katerina Dolkarta, alītietēm svinot panākumu ar 3:1 (-16, 20, 24, 17) un iekļūstot pusfinālā.

Mājinieču rindās 15 punkti Jekaterinai Kovaļskai, 12 – Tautvilei Grinkevičiūtei un 11 – Dolkartai. Jelgavniecēm rezultatīvākā ar 11 gūtajiem punktiem (4 “eisi”) bija Līva Sola.

Ceturtais pusfinālists noskaidrosies vakarā, kad Tallinā trešajā savstarpējā spēlē tiksies “TalTech/Tradehouse” un TK “Kaunas”-VDU.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Volejbola federācija