Jeļisejevs papildlaikā nodrošina “Olimp”/”Venta 2002” uzvaru pret “Liepāju”

21/10/2020 23:31
Nikolajs Jeļisejevs

Nikolajs Jeļisejevs trešdien ar vārtiem pagarinājumā “Optibet” hokeja līgas (OHL) regulārā čempionāta mačā nodrošināja “Olimp”/”Venta 2002” komandai uzvaru viesos pār “Liepāju” un turnīra līdervienības statusa nostiprināšanu.

“Olimp”/”Venta 2002” viesos ar 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 0:1) pārspēja “Liepāju”, kurai zaudējums lika attālināties no pirmās vietas tabulā.

Mājiniekus 15.minūtē vadībā pēc Ralfa Grinberga un Mārtiņa Giptera piespēlēm izvirzīja Kārlis Ozoliņš.

Pagarinājumu 52.minūtē vairākumā pēc Georgija Pujaca un Gata Sprukta piespēlēm panāca Emīls Ezītis.

Savukārt papildlaika trešās minūtes beigās Jeļisejevs iemeta uzvaras ripu Māra Jučera sargātajos vārtos.

Jučers atvairīja 22 pretinieku metienus, bet viesu vārtos Rūdolfs Gusts Lazdiņš tika galā ar 27 liepājnieku metieniem.

Tieši Lazdiņš tika atzīts par vērtīgāko sēlētāju viesu komandā, kamēr “Liepājai” tādu godu izpelnījās Klāvs Plānics.

Pašizolācijā šobrīd atrodas Daugavpils “Dinaburgas” un “Zemgale”/LLU komandas, bet latgalieši sestdien varētu atgriezties laukumā.

Turnīra tabulas vadībā ar 17 punktiem desmit mačos ir “Olimp”/”Venta 2002”, kurai ar 15 punktiem 11 dueļos seko “Liepāja”. Vadošo trijnieku ar 12 punktiem deviņos mačos noslēdz “Mogo”/LSPA, kurai ar desmit punktiem sešos dueļos seko “Zemgale”/LLU. Hokeja skola “Rīga” deviņās spēlēs tikusi pie pieciem punktiem, par diviem mazāk ir “Prizmai”/IHS, kamēr Daugavpils “Dinaburga” četros mačos palikusi bešā.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas”.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.