“Jets” ar deviņiem vārtiem iznīcina “Ducks”; “Islanders” vismaz punkts jau 8 spēlēs pēc kārtas (VIDEO)

03/02/2019 10:29

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt deviņus vārtus Anaheimas “Ducks” cietoksnī sameta Vinipegas “Jets”, tikmēr astoto spēli pēc kārtas ar vismaz vienu izcīnītu punktu noslēdza Ņujorkas “Islanders” hokejisti.

“Jets” duelī savā laukumā pret “Ducks” mača likteni izšķīra jau pirmajā periodā, noslēdzot pirmās 20 minūtes ar graujošo 6:0, bet visā spēlē triumfējot ar 9:3. Ar “hat-trick” un vienu rezultatīvu piespēli atzīmējās Džeks Roslovičs, bet 2+1 Braiena Litla rēķinā. “Jets” šī bija trešā uzvara pēc kārtas, kas ļāvusi Rietumu konferences kopvērtējumā atrasties vairs tikai viena punkta attālumā no līderes Kalgari “Flames”.

Spēlē Ņujorkā starp “Islanders” un Losandželosas “Kings” galvenie notikumi bija vērojami pamatlaika pēdējās septiņās minūtēs. Vispirms viesus vadībā ar 2:1 izvirzīja Iļja Kovaļčuks, taču “karaļu” prieki ilga vien pusminūti, jo tieši tik daudz laika bija nepieciešams Metjū Barzalam, lai atjaunotu līdzsvaru. Savukārt nepilnas divarpus minūtes pirms finālsirēnas 3:2 mājinieku labā panāca Maikls Dalkolē, bet mača izskaņā Broks Nelsons jau raidīja ripu tukšos “Kings” vārtos – 4:2.

“Islanders” sekmīgā sērija ļāvusi ar 66 punktiem 51 spēlē jau pakāpties uz otro pozīciju Austrumu konferencē, tikmēr “Kings” ar 44 punktiem 51 mačā joprojām ir vājākā vienība rietumos.

Itin drošas līderpozīcijas ne tikai Austrumu konferences, bet arī visas līgas kopvērtējumā saglabā Tampabejas “Lightning”, kas šonakt izbraukumā teju ļāva Ņujorkas “Rangers” atspēlēties no 0:3, tomēr galotnē noturēja uzvaru ar 3:2. Floridas kluba rēķinā šobrīd ir jau 80 punkti 52 spēlēs, kas ir par deviņiem vairāk nekā vadošajai rietumu komandai “Flames”, bet par veseliem 14 vairāk nekā “Islanders”.

Piekto neveiksmi pēc kārtas šonakt cieta Kolumbusas “Blue Jackets”, savā laukumā ar 2:4 atzīstot Sentluisas “Blues” pārākumu. Ar 59 punktiem Kolumbusa gan joprojām saglabā astoto pozīciju Austrumu konferences tabulā, taču tikai trīs punktu attālumā atrodas gan Karolīnas “Hurricanes”, gan Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres”.

Savukārt ceturto zaudējumu pēc kārtas pagājušās sezonas Stenlija kausa finālistei Lasvegasas “Golden Knights” sarūpēja Floridas “Panthers”, kas bija pārāka savā laukumā ar 3:1. Tikmēr uzvaru sēriju līdz četrām spēlēm šonakt pagarināja Čikāgas “Blackhawks”, pateicoties zviedra Ērika Gustafsona vārtu guvumam pagarinājuma otrajā minūtē, ar 4:3 izbraukumā pārspējot Minesotas “Wild”. Ar 49 punktiem “Blackhawks” Rietumu konferencē gan vēl aizvien atrodas priekšpēdējā, 14. pozīcijā, kamēr “Wild” ar 56 punktiem ir septītā.