“Jokerit” ar Kalniņu ierindā uzveic “Dynamo” un neļauj Indrašim noslēgt sēriju

05/03/2019 21:02

Latviešu vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Helsinku “Jokerit” otrdien Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas piektajā mačā ar 2:1 uzveica Mika Indraša pārstāvēto Maskavas “Dynamo”, sērijā panākot 2:3.

Rezultāts pirms šīs spēles sērijā bija 3-1 “Dynamo” labā. Maskaviešiem atlika uzvarēt šo maču, lai iesoļotu otrajā kārtā, tomēr, pateicoties latviešu vārtsarga Kalniņa stabilajai spēlei, Helsinku komanda vēl nenoslēdza šo KHL sezonu.

Šajā mačā uzvarētājiem vārtus guva pirmajā un trešajā trešdaļā guva Jese Jensū un Jons Normans, kamēr “Dynamo” sastāvā vienīgo precīzo metienu vairākumā noslēdzošajā mačā nogrieznī guva Patriks Zakrisons.

Kalniņš nospēlēja pilnu maču un atvairīja 24 no 25 pretinieku metieniem.

Savukārt Indrašis laukumā pavadīja 19 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā latvietis veica vienu metienu pa vārtiem, kā arī izpildīja vienu spēka paņēmienu. Vēl Indrašim astoņi uzvarēti iemetieni no 15. Latviešu uzbrucējam izslēgšanas spēlēs piecos mačos ir viens vārtu guvums.

Citos mačos Jaroslavļas “Lokomotiv” ar 3:0 uzveica “Sochi”, sērijā izvirzoties vadībā ar 3-2, bet Magņitogorskas “Metallurg” ar 1:2 piekāpās Ufas “Salavat Yulaev”. Ufas vienība šajā sērijā ir vadībā ar 3:2.

Vairākas citas KHL komandas jau ir noslēgušas pirmo kārtu. Maskavas CSKA ar 4-0 apspēlēja Maskavas apgabala “Vityaz”, Jekaterinburgas “Avtomobilist” ar 4-0 pārspēja Čeļabinskas “Traktor”, bet Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” ar 4-0 uzveica Kazaņas “Ak Bars”.

Savukārt Sanktpēterburgas SKA šobrīd cīnās neizšķirti 2-2 ar Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas “Spartak”, kamēr tāds pats rezultāts ir Ņižņijnovgorodas “Torpedo” un Astanas “Barys” sērijā.