“Jokerit” ar Kalniņu vārtos piedzīvo pirmo zaudējumu izslēgšanas spēlēs

07/03/2020 19:24

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Helsinku “Jokerit” sestdien ar Jāni Kalniņu vārtos ceturtajā izslēgšanas turnīra spēlē piedzīvoja pirmo neveiksmi, kā dēļ rezultāts sērijā kļuva 3-1 par labu Somijas komandai.

“Jokerit” viesos ar 3:4 (1:0, 0:2, 2:2) zaudēja Jaroslavļas “Lokomotiv”. Pēc četrām spēlēm rezultāts sērijā ir 3-1 par labu “Jokerit”.

Pašā pirmā perioda izskaņā spēles rezultātu atklāja “Jokerit” uzbrucējs Marko Antila, savukārt Latvijas izlases vārtsargs periodu aizvadīja “sausā”.

Otrās trešdaļas vidū nepilnu divu minūšu laikā “Lokomotiv” spēja atspēlēties un pat panākt vadību spēlē, periodam noslēdzoties ar rezultātu 2:1.

Spēles pēdējā puslaikā vārtus guva abas komandas. 42. minūtē rezultāta pārsvaru palielināja Jaroslavļas kluba uzbrucējs Jegors Averins.

12 minūtes vēlāk vienus vārtus atspēlēja Helsinku komandas hokejists Braiens O’Nīls. Kad rezultāts uz tablo rādīja 3:2 Jaroslavļas vienības labā, “Jokerit” divreiz pārkāpa noteikumus un spēlē nevienādos sastāvos ielaida savus ceturtos vārtus spēlē.

Kad līdz spēle beigām palika divas minūtes, Kalniņš tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Taktiskais gājiens izrādījās veiksmīgs, jo “Jokerit” vienībai izdevās atgūt vienus vārtus un samazināt rezultāta starpību līdz 4:3.

Kalniņš “Jokerit” komandas vārtos nostāvēja visu spēli un tvēra 33 no 37 metieniem, atvairot 89,19% raidījumu.

Citviet Podoļskā tika aizvadīta šī Gagarina kausa izspēles pagaidām garākā cīņa, kur Maskavas apgabala “Vitjaz” trešajā pagarinājumā piekāpās Sanktpēterburgas SKA ar 2:3 (1:1, 0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1). Sērijā ar 4-0 uzvarēja SKA.

Uzvaras vārtus vairākumā pēc Jevgeņija Artjuhina noraidījuma pēc spēlētām 113 minūtēm un 27 sekundēm ar metienu no zilās līnijas guva Lūkass Bengtsons, kura kontā arī rezultatīva piespēle. Divas rezultatīvas piespēles viesu rindās tika Vladimiram Tkačovam.

Mājinieku rindās Aleksejam Bivaļcevam divas rezultatīvas piespēles.

Viesu vārtos Magnuss Helberjs atvairīja 54 metienus, bet mājiniekiem Iļja Ježovs tika galā ar 67 SKA metieniem.

Šī bija piektā garākā spēle Gagarina kausa vēsturē un garākā līgas vēsturē abām iesaistītajām komandām.