“Jokerit” sagrauj Jaroslavļu, Kalniņš pirmo reizi karjerā sasniedz KHL “play-off” otro kārtu

11/03/2020 20:22

Šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Austrumu konferences ceturtdaļfināla sestajā mačā uzvaru izcīnīja Helsinku “Jokerit”, kuras vārtus sargāja latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš. Somijas galvaspilsētas komanda izbraukumā pārspēja Jaroslavļas „Lokomotiv” vienību ar rezultātu 5:1, panākot 4-2 rezultātu sērijā un iekļūstot “play-off” spēļu nākamajā kārtā.

Pirmie vārti tika gūti jau pašā mača ievadā. Vispirms spēles otrajā minūtē “Jokerit” vadībā izvirzīja Henriks Hāpala, bet jau divas minūtes vēlāk vairākumu izmantoja “Lokomotiv” uzbrucējs Stefāns Da Kosta, panākot rezultāta izlīdzinājumu 1:1.

Divas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām Helsinku vienībai izdevās gūt vēl vienus vārtus, periodu noslēdzot ar rezultātu 2:1.

Spēles otrajā trešdaļā vārti netika gūti.

Trešā perioda devītajā minūtē rezultāta starpību palielināja “Jokerit” somu hokejists Anti Pilstrems, bet jau četras minūtes vēlāk 4:1 Helsinku komandas labā panāca Niklass Jensens.

Punktu spēlei pielika Olivers Lauridsens, kurš trīs minūtes pirms mača beigām panāca 5:1 Somijas galvaspilsētas komandas labā.

Kalniņš “Jokerit” komandas vārtos nostāvēja visu spēli un tvēra 23 no 24 metieniem, atvairot 95,83% raidījumu. Latviešu vārtsargam tā būs pirmā reizi, kad viņš spēlēs KHL izslēgšanas spēļu otrajā kārtā, kamēr viņa pārstāvētā “Jokerit” Rietumu konferences pusfinālā iekļuvusi jau trešo reizi.

Otrajā kārtā Kalniņš un “Jokerit” stāsies pretī Sanktpēterburgas SKA vienībai, kas Rietumu konferences pirmajā kārtā ar 4-0 sērijā pieveica Ņižņijnovgorodas “Torpedo”.

Tāpat Rietumu konferences pusfinālu jau sasniegusi Maskavas CSKA , bet Austrumu konferencē nākamajā kārtā spēlēs “Barys”, Kazaņas “Ak Bars”, Ufas “Salavat Yulaev” un Novosibirskas “Sibir”.