Jonasam dalīta trešā vieta pasaules čempionāta Lielbritānijas posmā

24/05/2015 21:00

Talantīgais Latvijas motobraucējs Pauls Jonass svētdien izcīnīja dalītu trešo vietu Lielbritānijā notiekošā pasaules čempionāta motokrosā MX2 klasē sezonas septītajā posmā.

Abos divos sacensību braucienos Jonass ieņēma ceturto vietu, bet vēl viens latvietis Roberts Justs no “HSF Logistics” komandas pirmajā braucienā finišēja 14., bet otro braucienu noslēdza 11.vietā.

Pirmo braucienu Jonass iesāka īpaši veiksmīgi, pēc pirmā apļa izvirzoties brauciena līderpozīcijā. Tomēr pēc diviem apļiem latvietis bija zaudējis trīs pozīcijas un ieņēma ceturto vietu. Turpmāko 17 apļu distanci Jonass aizvadīja stabili un līdz finišam nosargāja ceturto pozīciju.

Tikmēr vēl viens latvietis Roberts Justs no “HSF Logistics” komandas pēc pirmā apļa bija 15.pozīcijā, bet, arī aizvadīdams stabilu braucienu, pirmo braucienu noslēdza 14. vietā.

Uzvaru pirmajā braucienā izcīnīja Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, bet aiz viņa sekoja šveicietis Valentīns Gilo un brits Makss Anstī.

Otrajā braucienā Jonass no pirmā līdz pēdējam aplim atradās ceturtajā pozīcijā, bet Justs sāka kā 12., bet finišā ierindojās 11.vietā. Uzvaru braucienā izcīnīja Gilo, aiz sevis atstājot Herlingsu un francūzi Žordi Tiksēru.

Posmā uzvaru ar 47 punktiem izcīnīja Gilo un Herlingss, bet dalītu trešo vietu izcīnīja Tiksērs un Jonass, kuriem pa 36 punktiem. Justs ar 17 punktiem ierindojās 12.pozīcijā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc sešiem posmiem pārliecinošs līderis ar 308 punktiem ir Herlingss, kuram ar 216 punktiem seko Gilo. Savukārt Jonass ar 213 punktiem atrodams trešajā pozīcijā, par astoņiem punktiem apsteidzot Dilanu Fernandisu, kurš traumas dēļ šosezon vairs nestartēs.

Tikmēr Justs ar 79 punktiem kopvērtējumā pakāpies uz 15.pozīciju.

Savukārt Latvijas labākais motokrosa braucējs Matīss Karro, kurš sacensību apritē pēc traumas izārstēšanas atgriezās tikai maija sākumā, Eiropas čempionāta (EMX) 250 kubikcentimetru klasē pirmajā braucienā izcīnīja 31.pozīciju, no uzvarētāja amerikāņa Darjana Sanajeja atpaliekot par apli.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē pirmajā braucienā Latvijas sportists Dāvis Ivanovs (“MX Moduls”) finišēja 18.vietā, bet uzvaru izcīnīja itālis Antonio Karoli, atstājot aiz sevis Klemānu Desaiju un Maksimiliānu Naglu.

MXGP klasē čempionāta kopvērtējumā pašlaik līderis ar 259 punktiem ir vācietis Nagls, kuram 12 punktus zaudē Desaijs no Beļģijas. Savukārt Kairoli ar 229 punktiem atrodams trešajā pozīcijā.

Šis Ivanovam ir otrais pasaules čempionāta etaps šosezon, bet kopā latvietim plānota dalība septiņās sacensībās.

Pasaules čempionātā šosezon plānoti 18 etapi, turklāt 12.jūlijā sportistiem arī plānotas sacensības Ķeguma trasē Latvijā.