Jonasam piektā vieta pasaules čempionāta Meksikas posma pirmajā braucienā

02/04/2017 21:23

Talantīgais latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass svētdien Meksikā izcīnīja piekto vietu pasaules čempionāta ceturtā posma pirmajā braucienā MX2 klasē.

Kvalifikācijā otro vietu guvušais Jonass, kurš pārstāv “Red Bull KTM Factory Racing” komandu, startā izvirzījās vadībā, bet jau otrajā līkumā viņu apsteidza Žeremijs Sīvers. Turpinājumā latvietis vēl zaudēja pozīcijas un līdz finišam atkāpās uz piekto vietu, kamēr uzvaru izcīnīja Sīvers.

Finišā šveicietis otrās vietas ieguvēju Benuā Paturelu apsteidza par astoņām sekundēm, bet trešais bija beļģis Žuljēns Lībers. Ceturtajā vietā finišēja amerikānis Tomass Kovingtons, bet nepilnu pusotru sekundi vēlāk finišā iebrauca arī Jonass.

Pirms otrā brauciena MX2 klasē kopvērtējuma līderim Sīveram ir 135 punkti, viņam ar 126 punktiem seko Paturels, bet Jonass ar 121 punktu ir trešais.

Sezonas pirmajā posmā Katarā Jonass izcīnīja uzvaru, bet otrajā etapā dubļainajā Indonēzijas trasē viņam divi neveiksmīgi braucieni un 21.vieta. Iepriekšējo reizi braucienā latvietis bija spējis uzvarēt 2015.gada sezonas beigās, kad bija labākais Meksikā. Iepriekšējās sezonās šajā klasē dominēja viņa komandas biedrs Džefrijs Herlingss, kurš tagad beidzot pārgājis uz MXGP klasi.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Pērn MX2 klasē startēja vēl divi latvieši Kārlis Sabulis un Roberts Justs, kurš iepriekšējā sezonā guva pat četrus smadzeņu satricinājums, kas viņam pēc ārstu ieteikuma licis priekšlaicīgi noslēgt karjeru.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi, bet Latvijas etaps Ķegumā notiks maija pirmajā nedēļas nogalē.