Jonasam septītā vieta pasaules čempionāta posma kvalifikācijas sacensībās MX2 klasē

04/07/2015 19:30

(Papildināta no devītās rindkopas.)

Udevalla (Zviedrija), 4.jūl., LETA. Talantīgais Latvijas motobraucējs Pauls Jonass sestdien izcīnīja septīto vietu Zviedrijā notiekošā pasaules čempionāta motokrosā MX2 klasē sezonas 11.posma kvalifikācijā.

Jonass, kurš šosezon pārstāv KTM rūpnīcas komandu “Red Bull KTM Factory Racing”, kvalifikācijā 13 apļu summā no uzvaru guvušā komandas biedra Džefrija Herlingsa atpalika par nepilnām 27 sekundēm.

Tikmēr vēl viens latvietis Roberts Justs no “HSF Logistics” komandas kvalifikācijā ieņēma 17.vietu, Herlingsam zaudējot nedaudz vairāk par minūti.

Neraugoties uz neveiksmi iepriekšējā posmā, pārliecinošs kopvērtējuma līderis ar 398 punktiem ir Herlingss, no kura 100 punktus atpaliek slovēnis Tims Gajsers. Tikmēr no labāk trijnieka Jonasu ir izbīdījis francūzis Valentīns Gilo, kam tikai par punktu mazāk kā Gajseram. Savukārt deviņu punktu attālumā no trijnieka tagad atpaliek Jonass, bet Justs ar 123 punktiem ir 15.

Zīmīgi, ka Justs ir vienīgais sportists, kurš ticis pie punktiem visos 20 pasaules čempionāta braucienos MX2 klasē.

Jau vēstīts, ka jūnija beigās Justs treniņā izmežģīja plecu, bet pauda cerību, ka sacensībās varēs atgriezties jau 11.posmā.

Savukārt prestižākajā MXGP klasē Latviju šajā posmā pārstāv Dāvis Ivanovs (“MX Moduls”), kurš kvalifikācijā ieņēma 23.vietu.

Par kvalifikācijas uzvarētāju kļuva beļģis Kevins Strijboss, kurš latvieti apsteidza par vairāk nekā vienu minūti.

Kopvērtējuma līderis ar 369 punktiem ir frncūzis Romēns Febrē, kurš par deviņiem punktiem apsteidz vācieti Maksimiliānu Naglu. Iepriekšējo sacensību kvalifikācijā Nagls lauza potīti un sacensībās nestartēja, tādejādi zaudējot pirmo pozīciju. Arī šajā posmā vācietis nepiedalīsies. Savukārt Ivanovs ar trīs punktiem atrodams kopvērtējuma 42.pozīcijā.

Kopā Ivanovam šosezon plānota dalība septiņās sacensībās.

Sacensības MX2 un MXGP klasē norisināsies svētdien.

Tikmēr Eiropas čempionātā (EMX) 250 kubikcentimetru klasē pirmajā braucienā 29.vietu ieņēma Tomass Šileika, bet nākamais aiz viņa finišēja Kārlis Sabulis. Uzvaru pirmajā braucienā izcīnīja beļģis Damons Gralo.

Kopvērtējumā līderis pēc pieciem posmiem un sestā etapa pirmā brauciena ar 222 punktiem ir Gralo, kurš par septiņiem punktiem apsteidz nīderlandieti Niku Kūvenbergu, kamēr 212 punkti ir francūzim Maksimam Desprē.

Tikmēr 38.vietā ar 12 punktiem ir pēdējo gadu Latvijas labākais motosportists Matīss Karro, kurš startējis tikai vienā posmā, bet Šileika ar četriem punktiem ir sešas pozīcijas zemāk.

Pasaules čempionātā šosezon plānoti 18 etapi, turklāt 12.jūlijā sportistiem arī plānotas sacensības Ķeguma trasē Latvijā.