Jonasam septītā vieta pasaules čempionāta Spānijas posmā

10/05/2015 19:03

Talantīgais Latvijas motobraucējs Pauls Jonass, kurš šosezon pārstāv KTM rūpnīcas komandu “Red Bull KTM Factory Racing”, svētdien izcīnīja septīto vietu Spānijā notiekošā pasaules čempionāta motokrosā MX2 klasē sezonas sestajā posmā.

Pirmajā braucienā Jonass finišēja ceturtais, bet otrajā braucienā ieņēma desmito vietu. Tikmēr cits latviešu motobraucējs Roberts Justs no “HSF Logistics” pirmo braucienu beidza kā 17., bet otrajā braucienā ierindojās 20.pozīcijā.

Pēc pirmā brauciena pirmā apļa Jonass bija ieņēmis otro vietu, bet cits latviešu motobraucējs Roberts Justs no “HSF Logistics” bija devītais. Pēc trešā apļa abi latviešu sportisti atkāpās par vienu pozīciju – Jonass bija trešais, bet Justs atradās desmitajā vietā.

Šādas pozīcijās Latvijas braucēji bija līdz pat desmitajam aplim, kurā Justu apdzina vēl trīs motosportisti, un viņš atkāpās uz 13.vietu. Savukārt nākamajos divos apļos Justs nokrita vēl par četrām pozīcijām. Tikmēr pēc 13.apļa Jonass zaudēja vietu labāko trijniekā, kad viņu bija apdzinis francūzis Žordi Tiksērs. Šādās pozīcijās braucēji saglabāja līdz pat pirmā brauciena beigām, kurā Jonass finišēja ceturtais, bet Justs – 17.

Uzvaru pirmajā braucienā izcīnīja Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, bet otro vietu ieņēma brits Makss Anstī, aiz kura finišēja Tiksērs.

Otrajā braucienā pēc pirmā apļa Jonass bija astotais, bet Justs tikmēr atradās 17.vietā. Pēc vairāk kā puses no sacensību distances, abi latviešu motosportisti bija atkāpušies par vienu pozīciju. Pēc 12.apļa Jonass atkāpās uz devīto vietu, bet nākamajā aplī Justs noslīdēja uz 19.pozīciju. Līdz finišam Latvijas motobraucēji zaudēja vēl pa vienai pozīcijai – Jonass otro braucienu beidza desmitais, bet Justs ierindojās 20.vietā.

Uzvaru otrajā braucienā izcīnīja šveicietis Valentīns Gilo, bet aiz viņa finišēja slovēnis Tims Gajsers. Kā trešais finišu sasniedza francūzis Dilans Ferandiss, kurš aprīļa beigās saņēma desmit viedu sodu par spērienu latvietim Jonasam.

Uzvaru posmā izcīnīja Gilo, kuram 40 punkti, bet punktu no viņa atpalika Herlingss. Savukārt trešajā pozīcijā ar 38 punktiem posmu noslēdza Tiksērs, bet Jonass ar 29 punktiem ierindojās septītajā vietā. Tikmēr Justs izcīnīja piecus punktus, kas viņam dod 19.vietu posmā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc pieciem posmiem līderis ar 261punktu ir Herlingss, kuram ar 205 punktiem seko Fernandiss. Savukārt Jonass ar 177 punktiem saglabājis trešo pozīciju.

Tikmēr Justs ar 62 punktiem kopvērtējumā atkāpies uz 18.pozīciju.

Šajā etapā prestižākajā MXGP klasē Latvija atkal nav pārstāvēta, bet uzvaru kvalifikācijā izcīnīja titulētais itālis Antonio Kairoli.

Čempionāta kopvērtējumā pašlaik līderis ar 214 punktiem ir vācietis Maksimiliāns Nagls, kuram piecus punktus zaudē Klemāns Desaijs no Beļģijas. Savukārt Kairoli ar 184 punktiem saglabājis trešo pozīciju.

Tikmēr septiņos pasaules čempionāta posmos MXGP klasē plānojis trasē doties Dāvis Ivanovs (“MX Moduls”).

Sacensības Spānijā norisināsies svētdien.

Pasaules čempionātā šosezon plānoti 18 etapi, turklāt 12.jūlijā sportistiem arī plānotas sacensības Ķeguma trasē Latvijā.