Jonass Nīderlandes “Grand Prix” noslēdz 11.vietā

18/07/2021 19:50
Pauls Jonass

Latvijas motosportists Pauls Jonass no “Gas Gas” komandas svētdien ieņēma 11.vietu pasaules motokrosa čempionāta ceturtā posma – Nīderlandes “Grand Prix” – prestižākās MXGP klases sacensībās. Pirmajā braucienā Jonass ieņēma septīto vietu, bet otrajā pēc kritiena startā vēlāk finišēja 13.pozīcijā.

Vispirms svētdien tika aizvadīts kvalifikācijas brauciens, kurā Jonass uzrādīja septīto rezultātu, bet ātrākais bija nīderlandietis Džefrijs Herlingss. Pirmā brauciena startā pirmais aizbrauca francūzis Romēns Febvrs, taču pirmajā aplī par līderi kļuva mājinieks Glens Koldenhofs, kamēr Jonass bija sestais, turpinājumā latvietim ātri zaudējot divas pozīcijas. Astotajā aplī Febvrs zaudēja otro pozīciju, ko aizņēma slovēnis Tims Gajsers, kamēr Jonass pēc paviesošanās septītajā pozīcijā atkrita atpakaļ uz astoto. Vēlāk Febvrs atgriezās otrajā vietā un mina uz papēžiem Koldenhofam, tāpat cīņā par pirmo vietu iesaistījās Herlingss, kurš apsteidza francūzi, tādējādi līderu duetu veidoja Nīderlandes motosportisti.

Minūti un divus apļus pirms beigām Herlingss pārņēma līderpozīciju, kamēr Gajsers atgriezās pirmajā trijniekā, apsteidzot kļūdu pieļāvušo Febvru. Pirmajā trijniekā finišēja Herlingss, Koldenhofs un Gajsers, bet Jonass finišēja septītais pēc itāļa Antonio Kairoli neveiksmes pēdējā aplī.

Otrajā braucienā uz starta neizgāja pirmā brauciena uzvarētājs Herlingss, kurš bija salauzis pleca lāpstiņu. Pēc starta krita ne tikai Jonass, bet arī Koldenhofs, abiem sacensības sākot no beigu gala jeb ceturtā desmita, kamēr par līderi kļuva spānis Horhe Prado. Dažus apļus vēlāk ārpus trases izbrauca un reklāmas banerī ietriecās Febvrs, francūzim trasē atgriežoties sestajā pozīcijā.

Sacensību turpinājumā Gajsers vairākkārt apdraudēja Prado pirmo pozīciju līdz apdzina spāni, bet vēlāk Prado pabrauca garām arī Kairoli. Pēdējā aplī Kairoli apsteidza Gajseru, bet Prado saglabāja trešo vietu. Jonass brauciena gaitā pakāpās līdz 13.vietai, kamēr Koldenhofs finišēja desmit pozīcijas zemāk. Posmā uzvarēja Gajsers, otrais bija Kairoli, bet trešais – Febvrs.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 166 punktiem ir Gajsers,  bet tālāk ar 143 punktiem ir Herlingss, Kairoli un Febvrs. Jonass iekrājis 104 punktus, kas dod astoto vietu. Sezonas pirmajā posmā Krievijā Jonass bija trešais otrajā braucienā un summā ieņēma astoto vietu, bet nākamajos divos etapos Lielbritānijā un Itālijā bija sestais.

Pērn par MXGP čempionu trešo reizi tika kronēts Slovēnijas motosportists Tims Gajsers, bet Jonass, kurš vasarā guva smagu traumu, ierindojās 31.vietā. Šosezon MXGP klasē paredzēti 19 posmi. Sezonas noslēgums plānots 5.decembrī Indonēzijā, bet septītais posms 8.augustā paredzēts Latvijas trasē Ķegumā.

Turpat Nīderlandē šajā nedēļas nogalē norisinājās Eiropas čempionāta otrais posms 250 kubikcentimetru klasē (EMX250). Mairis Pumpurs kvalificējās finālbraucieniem, kuros ieņēma 31. un 28.vietu, paliekot bez punktiem, bet Edvards Bidzāns nepārvarēja kvalifikācijas barjeru.