Jonass izcīna 11. vietu Francijas “Grand Prix” pirmajā braucienā

21/08/2022 16:10
Pauls Jonass

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien izcīnīja 11. vietu pasaules čempionāta 17.posma – Piejūras Šarantas “Grand Prix” – pirmajā braucienā prestižākajā MXGP klasē. Sestdien kvalifikācijā Latvijas sportists ieņēma septīto vietu, bet pirms tam treniņbraucienos ierindojās 15.pozīcijā.

Jonass, tuvojoties pirmā apļa beigām ieņēma desmito vietu un turpinājuma spēja pakāpties uz devīto pozīciju, taču noslēdza pirmo braucienu 11.vietā, atpaliekot no labāko braucēju desmitnieka apmēram trīs sekundes. Ātrākais pirmajā braucienā bija šveicietis Žeremī Sīvers.  Otro vietu, zaudējot mazāk nekā sekundi, ieņēma slovēnis Tims Gajsers, bet trešais finišēja francūzis Romēns Fevrs, kurš bija ātrākais kvalifikācijas braucienā, taču braucienā no Sīvera atpalika vairāk nekā 30 sekundes. Otrais brauciens paredzēts plkst.18.

Kopvērtējumā pēc 16 posmiem pārliecinošs līderis ar 674 punktiem ir slovēnis Gajsers, 570 punkti ir Sīveram, bet trešo vietu ar 525 punktiem ieņem Glens Koldenhofs no Nīderlandes. Jonass ticis pie 325 punktiem un ieņem devīto pozīciju. Šosezon pasaules čempionātā paredzēti 18 posmi.